#egitim

 1. Yusuf782

  Askerlik tecili şubeye gitmeden yapılabilir mi?

  Herkese merhaba 31.12.2021'e kadar yoklama kaçağı durumuna düşmemek için islemlerinizi tamamlayın diye mesaj geldi. Şu an askere gidecek durumda değilim aile sıkıntıları vs. bir sürü sorun var AÖF kaydimi yenileyemedim pasif öğrenci durumuna düştüm, tecil edemiyoruz galiba. Teknik lise...
 2. Ü

  Kısa sürede Almanca nasıl öğrenilir?

  Merhaba, 10. sınıfım. 9. sınıfta ilk defa Almanca dersi görmeye başladık ama o zaman uzaktan eğitim olduğu için hiçbir şey bilmiyorum. Bu yıl a2.1 öğreniyoruz ve ekim sonu sınavlar başlıyor. Diğer derslerime de zaman ayırarak nasıl kısa sürede Almanca öğrenebilirim?
 3. DarkWarrior

  Mahmut Özer: Artık okulları kapatabilme lüksümüz asla bulunmamakta

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Çözümün aşı olduğu ve aynı zamanda temizlik, maske ve mesafe olduğu bir ortamda artık eğitimin yüz yüze olmasına tahammül edebilmemiz mümkündür. Artık okulları kapatabilme lüksümüz asla bulunmamaktadır. 1,5 yıllık süreç içinde ne kadar dijital platformlardan...
 4. Önemsiz Cioran

  Okulu açığa almaya giderken gerekenler

  Arkadaşlar okulu açığa aldırmaya giderken yanımda ne götürmem gerekiyor? Kimlikten başka götürmem gereken bir şey var mı? Bilen varsa yardım edebilir mi? İnternetten baktım açıkçası, ama bir sürü farklı şeyler söyleniliyor. Bilen birisi yardım ederse daha iyi olur. Teşekkürler.
 5. V

  Okullar açılıyor

  Arkadaşlar öncelikle hayırlı sabahlar. Bildiğiniz gibi artık okullar haftaya pazartesi açılıyor. Corona virüsü dolayısıyla yaklaşık 1.5 yıl süren tatil artık haftaya bitiyor ve yerini 9 ay sürecek bir maratona bırakacak. Haftada 5 gün ve haftada ilkokullarda 30, ortaokullarda 35 ve liselerde 40...
 6. yanancpu

  LGS'de kaç puan alırım?

  Dediğim gibi. Bilfen denemelerinde LGS'ye yakın denemelerde 460 falan, zor olanlarda ise 440 civarı alıyorum. LGS iyi geçer mi? Puanım yükselir mi?
 7. yanancpu

  LGS sonrası nasıl hissediliyor?

  LGS'ye girdikten sonra ve neredeyse 9 aydır oynamadığın bilgisayar oyunlarını oynamak vb. nasıl hissettiriyor? Rahatlıyor musun, korkuyor musun? LGS'ye girmiş birisi anlatabilir mi?
 8. Batuhan buba

  Derslere odaklanamama ve kaygı

  Arkadaşlar, kaygı duyuyorum. Derslere odaklanamıyorum. 7. sınıfım, derslerden hiçbir şey anlamıyorum. Corona mahvetti beni. Liseye çok iyi hazırlanmak istiyorum.
 9. yanancpu

  Öğrencilere yapılan fiziksel ve ruhsal eziyet

  Kardeşim biz insan değil miyiz? Benim burada bir basketbol kortu var. 8. sınıf olmadan önce spor yapardım, sağlıklıydım. 8. sınıfa başladım, çalışmaktan spor yapamaz oldum ayrıca online eğitimden sürekli hareketsizdim. Bu genç yaşta eklemlerimde varis kanaması oldu. Sınava girerkenki baskılar...
 10. J

  Sınavda diğer okullara göre daha fazla konu var

  Bizim okul diğer okullara göre daha fazla konu koyuyor. Örneğin fen sınavında 1. dönemde işlediğimiz konulardan sorulacak okulumu şikayet edebilir miyim ya da başka bir şey yapabilir miyim? Not: 7. sınıfım.
 11. cileklikek

  Sınavların Ertelenmesi

  5. 6. ve 7.sınıfların sınavlarının ertelenip son sene olan 8.sınıf öğrencilerinin sınavlarının ertelenmemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lisede de aynı. Son sınıfların farkı ne? Bence en son sınav yapılması gereken sınıflar, son sınıflardır. Sonuçta sınav seneleri.
 12. cileklikek

  2021 LGS konuları ne kadar sürede biter?

  Merhaba, arkadaşlar. Bir arkadaşım çalışmaya yeni başladı sıfırdan. Bende kendisine bağlı olduğunu söyledim fakat ortalama bir zaman belirtemedim. Sizce kaç gün ya da haftada bitirebilir?
 13. cileklikek

  Deneme Sınavı İçin Site Tavsiyesi

  LGS öğrencisiyim ve internette deneme arıyorum. Fakat bulamıyorum. Online veya PDF şeklinde hangi sitede bulabilirim?
 14. cileklikek

  LGS Ertelenir Mi?

  Arkadaşlar, merhaba. Biliyorsunuz ki okullar 2 Temmuza kadar açık kalacakmış ve müfredat yavaşlatıralarak konular bitirilecekmiş. Sizce böyle bir durumda LGS ertelenir mi?
 15. J

  Uzaktan eğitim için Zoom vs Discord

  Sizce Zoom mu uzaktan eğitim için kullanılmalı yoksa Discord mu?
 16. cileklikek

  Ders çalışma isteğim gelmiyor

  Merhaba, arkadaşlar.8.sınıf öğrencisiyim ve LGS sınavına gireceğim. Fakat hiç ders çalışma isteğim gelmiyor. Kendimi kaptırdığımda gayet verimli çalışıyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.
 17. Rogue_16

  Çözüldü Eğitim platformları

  Merhaba, öğrencilerim ve velilerim bana eğitim platformu ne kullanabiliriz hocam diye soruyorlar. Benim böyle sitelerle çok aram olmadığı için bilemiyorum. Bildiğim bir tek EBA var. Sizin bildiğiniz güzel bir eğitim platformu var mı?
 18. N

  10. sınıf matematik kaynak kitap önerisi

  Daha önce bir meslek, alan seçimi için konu açmıştım. BT(Bilişim Teknolojileri) seçtim, matemetiğim temelden eksik, anlayabiliyorum fakat konu anlatımı açısından bölme çarpmadan itibaren eksiklerim var. Yeni müfredata uygun, konu anlatımlı örneklerle pekiştirebileceğim, bir kaynak arıyorum...
Yukarı