Microsoft'un en son işletim sistemi Windows 11; TPM 2.0 ve UEFI Secure Boot şartıyla güvenliği ön plana çıkaran bir işletim sistemi. 2025'te desteği bitecek olan Windows 10 her ne kadar %90 pazar payına sahip olsa da yavaş yavaş emekli edilecek ve Windows 11 kısa sürede yeni standart haline gelecek. Yeni bir arayüz ile birlikte gelen Windows 11'e şimdi ücretsiz geçebilirsiniz.

Windows 11 Format Rehberi​


FreeDOS Laptopa Windows 11 Kurma Rehberi​


Windows 11 Yükseltme Rehberi​


Ek Kaynaklar​

Ekleyen
Recep Baltaş
İndirme
3.124
Görüntüleme
14.615
İlk yayınlanma tarihi
Son güncelleme
Değerlendirme
4,70 yıldız 10 değerlendirme

Recep Baltaş kullanıcısından daha fazla yazılım

Son güncellemeler

  1. Windows 11 22000.318 Sürümü Neler Sunuyor?

    Yeni kullanıma açılan KB5007215 güncellemesiyle performans sorunları giderilirken, bazı önemli...

Son incelemeler

1 puan telemetrilerden kırdım :P Rehber için 10/10 verebilirim, açıklayıcı ve öz olmuş.
Son düzenleme:
Windows 10'da uzun süredir bilgisayarda 8 GB RAM var iken kasıyor diye kullanmadığım Metro uygulamalarının yeni hallerinin artık aynı bilgisayarda 8 GB RAM ile kasmadığını gördüğüm için bayıldığım,akıcılığı ve tasarımı ile de tatmin eden işletim sistemi.😄😄😄😄
Son düzenleme:
Ya, şu 10X işte bu sadece katlanan ekranı yok :D
Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle görev çubuğu ve sağ tık sekmelerinde çok fazla hata var. Bence geçmek için birkaç ay daha beklenmeli. Daha ilk yayınlandığı anlarda parola kısmında bile çok basit hatalar keşfedildi. Her neyse şunu kabul edelim: Twitter üzerinden takip ediyordum ve sanırım İlk indiren Can Değer sonra ben sonra da Recep abi oldu :D

Israrla Denetim Masasından kurtulmaya çalışıp tüm ayarlama seçeneklerini yeni Ayarlar uygulamasına koymaya çalışıyorlar. Artık ya tamamen geçirip denetim masasını kökünden kaldırın yada hiç geçirmeyin daha iyi. Ayarlar uygulaması o kadar berbat ki ikide bir gidip Denetim Masasını manuel olarak açıp işlerimi oradan hallediyorum. Çünkü tüm işlevleri hiçbir zaman koymuyorlar.

Mesela ses ayarlarını düzenleyeceğim ses aygıtlarını görüntülemek istiyorum ama arayüz o kadar işlevsiz ve sade ki ne aygıtları görebiliyorum nede ses değerlerini. Çünkü yarım yamalak iş yapmışlar. Windows 8 den beri böyle.

Artık Windows Güncellemeleri daha hızlı iniyor ve daha hızlı kuruluyor bu gözle görülebilir bir şekilde hızlanmış.

Widget sekmesi eklenmiş bence çok hoş olmuş. Görev Çubuğunu ortalayıp Windows butonunun halen en solda olması çok saçma olmuş ben şahsen tam ortada olmasını ve uygulamaların da sağ ve sol tarafa dağıtılmasını isterdim.

Alt+Tab arayüzünü beğenmedim daha sert bir tasarım kullanılmalı çünkü hangi uygulamaya geçtiğimi görmekte zorlanıyorum.

Microsoft Store arayüzü değişmiş ve artık indirmeler daha seri ve hızlı yapılabiliyor.

Bir de Windows Terminal kısayolu eklenmiş sağ tık menüsüne.

Şimdilik dikkatimi çekenler bunlar.
Son düzenleme:
Windows 10'dan gerçekten daha iyi olmuş. Hem görsel arayüz olsun, güncel teknolojiler olsun, gelecek özellikler olsun ve performansı olsun ben beğendim. Üzerine bir şeyler koyuldukça daha da iyi yerlere gelecektir.
Son düzenleme:
Windows 10'dan KAT KAT güzel.
Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Anlatmaya gerek yok. :D
Son düzenleme:
Artı -14 Eksi
Yukarı