Çözüldü Yanlış Kablolama Bilgisayara Zarar Verir Mi ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KillerBowls

Hectopat
Makaleler
1
İlk defa sistem topladım. Kablolamada çok uğraştım fakat hala yanlışlarım olabileceği konusunda tereddütlerim var. Yanlış kablolama yaptıysam herhangi bir sorun çıkar mı ? Parçalarda bir sorun olacaksa hiç çalıştırmadan direk bilgisayarcıya götüreyim.

Yanlış kablolama derken? Örneğin ekran kartına takılacak kabloyu sabit diske takamazsınız zaten. Kasa içi kablolamadan mı bahsediyorsun?

Sanırım kablo kalabalığından bahsediyoruz. Düşünceme göre bu kalabalık hava akışını engelleyecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi kabloyu yanlış taktığına bağlı. Kasada fazla yanlış takılabilecek bir kablo yok. Ancak Fpanel kabloları veya CPU ile CHA. fan kablolarını karıştırırsan çalışmama veya benzeri sorunlar yaşayabilirsin. PCIE güç kablosu da aynı şekilde. Diğerlerinin zaten takılacak yerleri belli.

@Murat5038 içimi rahatlattın teşekkür ederim videolarda fpanel de neyin nereye geleceği yazıyor benim anakartımda sadece JFP1 yazıyor. Kitapçıktan buldum + - yazıyo doğru mu taktım yanlış mı taktım şüpeliydim. Bazı yerlerde anakarta kısa devre yapabilir yazmıştı. Fpanelden yapmaz da diğer kablolardan yapar diye korkuyodum. Bişey daha soracağım ekran kartına veya işlemciye takılan pinler istediğimiz gibi taksak olur mu yoksa üzerinde belli bi yazıya göre mi takacağız?

Gerek kalmadı fişe takıp denedim herşey çalışıyor fakat işletim sistemi yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı