Çözüm Age of Empires 2 HD Güncelleme Sonrası Yanıt Vermiyor Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

menapolyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır çözüm arıyorum ama bulamadım. Age of 2 HD steamdan ücretli aldım ve oynuyordum. Oyunun yeni güncelleştirmelerinden sonra oyunda bir süre sonra program yanıt vermiyor hatası alıyorum. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Veri yürütme engellemesi buna neden oluyor olabilir. Bilgisayar->Sağ Tık->Özellikler->Gelişmiş Sistem Ayarlari->Gelişmiş->Performans' bölümünün altinda "Ayarlar"->Veri Yürütme Engellemesi->Seçtiklerim dişinda kalan tüm Windows programlari ve hizmetleri için DEP'yi aç kisminda ( Seçiliyse Tabi) "Ekle" ' ye tiklayin. Sonra oyunun ".exe"sini seçin. Eğer bu çözüm olmazsa bir hata kodu veriyorsa onu buraya paylaşirsaniz daha iyi yardimiz olabiliriz.

Bu program veri yürütme koruması (DEP) etkin olarak çalıştırılmalıdır. Bu program için DEP'i kapatamazsınız hatası verdi.

İlginç gerçekten. Başlat cmd->sağ tik->yönetici olarak çaliştir
Kod:
bcdedit.exe /set nx AlwaysOff
Bunu yazdiktan sonra bilgisayari yeniden başlatip oyunu deneyebilir misin? Bakalim acaba gerçekten de "Dep" ' den dolayi mi oluyor. Sonra
Kod:
bcdedit.exe /set nx AlwaysOn
bu kodla geri açarsin "Dep" ' i.

Son düzenleme:
Kod:
bcdedit /set {current} nx Alwayson
bcdedit /set nx optout

Yaptım dostum sen daha yazmadan netten bulup.

Benim sorun sürümden galiba. 1 yıl önce age of 2.5'de oynuyordum. 4.2 olunca ilk defa oynadım ve hata veriyo İşin kötüsü orjinal bi kaç defa indirip kurdum gene olmadı.

Kod:
bcdedit.exe /set nx AlwaysOff

Sen bunu yazip yeniden başlatip denedin mi? Bu veri yürütme engellemesi gerçekten can sıkıcı bırak güncelleme yapmayi ben de bazen bazi oyunlarda herhangi bir şey yapmadiğim halde sorun çıkarıyordu.

Maalesef gene olmadı :(

Güncelleştirmeleri dememin sebebi şu: netten lisanssız Age of HD 2.6 yı yükledim ve oynadım sorun çıkmadı.

Peki oyunun kesin olarak kapandiği bir nokta varmi mesela oyun açilirken mi kapaniyor, yoksa single playere tiklayinca ya da başka bir yerde mi? Ayrica herhangi bir hata kodu vermiyor galiba?

Hayır sadece buil Barrack tan asker basınca veriyor. Hata kodu yok.

Adsız.gif

Bana hala veri yürütme engellemesi gibi geliyor :) CMD' yi yönetici olarak çaliştirdiniz değil mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı