Çözüm PES 2013 VRAM 128 MB Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Pro Evolution Soccer 2013 oynamak istediğinizde VRAM hatası ile karşılaşıyorsanız bunun birçok nedeni var. Sırasıyla bu nedenleri ve nasıl çözeceğinize değinelim.

• Öncelikle ana neden ekran kartınızın bütünleşik olması. Bilgisayarınızda harici bir ekran kartı yok ve Intel'in düşük performanslı HD Graphics GPU'su yeterli dahili belleğe sahip değilse oyun hata veriyor. Genelde ucuz bilgisayarlarda karşılaşılan bir sorun. Yine de ekran kartınızdan tam performans almak için buradan güncel sürücüsünü indirmenizde fayda var: Intel® Download Center
  • Şimdi ikinci sorun oyunu korsan indirmeniz, daha da kötüsü korsanın da yanlış sürümünü indirmeniz. Normal şartlarda korsanı asla savunmam ama Konami gibi salak şirketler oyunu Steam üzerinden ülkemize açık bir biçimde satmıyorsa sonuna kadar batmayı hak ediyordur. Geri zekalı Konami! Neyse, oyunun şu sürümünü indireceksiniz:

Kod:
    Pro Evolution Soccer 2013 Proper RELOADED

• İkinci bir sorun da oyunu güncellememeniz. Korsan da olsa oyunu güncellemeniz gerek. Bu güncellemeyi indirebilirsiniz:

Kod:
    Pro.Evolution.Soccer.2013.Patch.v1.04-RELOADED

• Sorun bitti mi ? Tabii ki hayır! Konami bu! Bu salak firmanın çalışan bir oyun yapması nasıl mümkün olabilir ? Asıl uğraş şimdi başlıyor:
    1. İlk olarak Kitserver indiriyoruz. Son sürüm Kitserver 13.4.0.0
    2. Manager dosyasını çalıştırıyoruz ve Attach deyip Pes2013.exe dosyasını seçiyoruz.

Kitserver.jpg

Oyun yüklü değilse aktif olmayacaktır:

upload_2014-10-19_17-46-27.png

3. Şimdi Config dosyasına sağ tıklayıp "Yönetici olarak" açıyoruz ve:
      • Enforce Custom Resolution: İstediğimiz çözünürlük
      • Enforce Picture Quality: Medium
      • Game Speed: 1.04
      • Save diyerek ayarların kaydedilmesi

upload_2014-10-19_17-49-56.png
    4. Bu kadar. Artık oyunu açarken yine uyarı gelecek ama oyun sorunsuz çalışacaktır.

Son düzenleme:
Bilgisayarım asus x550jk ve bu hatayı alıyorum. Kitserver denedim PES'in sürümünü yükselttim yine olmadı. Yardımcı alabilir misiniz ?

Bilgisayarım ASUS X550JK ve bu hatayı alıyorum. Kitserver denedim PES'in sürümünü yükselttim yine olmadı. Yardımcı alabilir misiniz ?

Yukarıdaki adımları okumadınız. Okuyun, ondan sonra bir sorun yaşarsanız yardım isteyin.

Son düzenleme:
Sayın Technopat dediklerinizi harfiyen yaptım ama olmadı bir türlü. Windows 8.1, Ekran kartı ise AMD Radeon R7 M.260, neden açılmıyor? Team wiever ile yapar mısınız? 4 gündür bununla uğraşıyorum, laptopu da yeni aldım çıldıracağım.

Recep hocam aynı dediklerinizi AMD için yapsak olur'mu? Harici ekran kartım yok. Sürücülerin son sürümü yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı