İşlemcinin Fana Yapışması

UmutTepe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sosyal;
İşlemcime termal macun sürmek için çıkardım. Ama fanı çıkarırken işlemci yuvasından çıktı. İşlemciyi fandan ayıramadım. Ne yapmam lazım?
Yardım edin!
İşlemcim Amd

İşlemciyi yerine oturtun, bilgisayarı çalıştırın ve işlemcinin ısınmasını sağlayın. Bilgisayarı kapatın ve fanı sağa sola çevirerek çıkartın, sakın direk yukarı doğru zorlamayın.

Fanı cekince nasil direk islemcide geldi.Islemcinin yaninda kitleyen demirler var onlar birakmazki cok mu zorladiniz.Umarim islemciye zarar vermemissinizdir.

Bunu başaran tek kişi olarak hep kendimi görmüştüm ancak yalnız değilmişim. :D Ben de zamanında AMD Athlon işlemcimi aynı şekilde sökmüştüm. Sakın olduğu gibi yerine takmaya çalışma, pinleri yamultmakla kalmaz kırarsın. Ekmek bıçağı diye tabir ettiğimiz büyük ve sert bir bıçağı işlemciyle soğutucu arasına sokun ve ittirin. Ayırdıktan sonra üzerindeki termal macunu temizleyip yenisini sürün.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı