İ5 4590 ve GTX 970 tabanlı sistem toplama

Skyfes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem almayı düşünüyorum ancak karar veremiyorum. Ayrıca bir fan birde SSD onerebilir misiniz? Vereceğim sistem uyumlu mu sizden onu istiyorum.

Hyperx xmp 8 gb 2x4 1600 MHz DDR3
Zalman z3 plus mid tower kasa
İntel core i5 4590 3.3 ghz
MSI GTX 970 4GB 256 bit GDDR5
Zalman ZM600 600W 120m fanlı güç kaynagı
Anakart MAXIMUS VII RANGER - Vatan Bilgisayar

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız işlemciye overclock yapılmıyor, stok soğutucusu yeterli olacaktır. Tekrardan işlemci fanı soğutucusu almanıza gerek yok. Kasa için fan düşünüyorsanız bu fanı sessizliği ve şıklığı yönünden oldukça beğeniyorum: Air Serisi AF140 QUIET EDITION 140MM FAN - Vatan Bilgisayar. Daha uygun bir fan isterseniz: Air Series AF120 120MM MAVİ LED FAN - Vatan Bilgisayar.

Zalman z3 kasa da sevdiğim modellerden, hava akışında sorun çıkacağını sanmıyorum. Bu bütçedeki bir sistem için anakart biraz abartı gibi geldi bana. Sırf zerafeti için alınacaksa ona fazladan 500 lira vermek yerine daha iyi bir monitör alınabilir. En azından bu güzel sistemi daha iyi yansıtacak bir monitör alırdım şahsen.

Anakart olarak MSI Z97 GAMING 3 DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p  495,98 TL düşünülebilir. Yine çeşitli anakart önerileri: Asus H97-PRO GAMER DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p  495,98 TL ve Asus H97M-PLUS/DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p  359,83 TL. 1200 liralık bir ekran kartına, overclock yapılmayan bir işlemciye sahip olan sisteme 900 liralık anakart ne derece doğru bir tercih olur tartışılır. Benim yapacağım bir şey değil, fikirlerimi paylaşmak istedim. Sisteminiz şimdiden hayırlı olsun.

Anakartta aşırıya kaçmışsınız. K ibareli bir işlemciniz olsa bile Gaming 5 yeterli iken siz K ibaresi olmayan işlemciye böyle bir anakart koymuşsunuz. Bütçenizi tam olarak belirtin yardımcı olalım. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı