İntel Pentium G3258 overclock için En uygun Anakart önerisi

mutlu2000

Hectopat
Daha fazla  
İntel pentium G3258 işlemcim var. İşlemciye overclock yapıcam. Bu işlemci için hangi kartı önerirsiniz. Bütçe en fazla 250tl.

H81M-Plustaki oc performansını H81M-P33te de yakalayabilir miyiz? Bu arada gold bilgisayar nasıldır? Fiyatları genelde düşük gözüküyor ama.

Dostum o ne demek ya? Öyle bir durum olacağını sanmıyorum. Güncel olmayan Bios ile de overclock yapabilirsin. O anakartla yapabilir misin bilmiyorum ama dediğim anakart'ın sırf bu işlemci için özel Bios'u var daha ne olsun. Her söylenene inanma derim.

Vatandaki çalışan arkadaş Asus H81M-Plus bios güncel olmadığı için işlemciyi desteklemiyor. Alırsanız Asus güncelliyeceği için beklemeniz gerekecek dedi.Kısacası uğraşmak istemiyorum. Ben bu anakartla overclock yapabilirmiyim veya G3258 işlemciyle uyumlumudur :

MSI H97 PC Mate Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar

Hayır öyle değil. H81mplus anakarta en son bios sürümünü sen yükleyeceksin.

Uygun fiyatlı pc toplama rehberinde bios güncellemesi mevcut. Almadan önce izlemenizi tavsiye ederim.

Zor bir yanı yok 5 dk de bios update yapıyorsun. Ben öyle yaptım.

Piyasada 1150 soket destekleyen tüm anakartlar ile O.C yapabiliyorsun G3258 ile. Anakartı alınca hemen güncellemen çok daha iyi güncel olması stabiliteyi arttırma daha iyi verimlilik iyi O.C deneyimi için bire bir. Size önerim elbette MSİ H97 PC Mate.

Altarnatif olarak alabiliyorsanız bunu almanızı öneririm.

MSI Z97 PC Mate DDR3 1600MHz S+V+GL+16X 1150p 298,62 TL

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı