%0 CPU Kullanımı

contezuma

Hectopat
Arkadaşlar selam, bilgisayarıma format attıktan sonra sağ klikten Intel kalktı.

Ek Açıklama 2020-07-21 145344.jpg

Ayrıca CPU kullanımım her zaman %0. masaüstünde işlem yapsam, Google Chrome'ye girsem veyahut öyle gezinsem bile tık yok. Tüm değerler %0. bu normal mi yoksa sıkıntı mı var?

Ek Açıklama 2020-07-21 145319.jpg

Mesela ekran görüntüsünü alırken asıl ekran kartı anlık olarak %100 oldu ve daha sonra %0 değerine geri düştü. Yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ek Açıklama 2020-07-21 145442.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driverlarını yüklemelisin, harici ekran kartın oyunlara girmeden yük binmezler, herhangi bir oyuna girip denersen anlarsın. Ayrıca dediğim gibi ilk önce güncel driverları temiz şekilde yükle, program vs kullanma orijinal sitesinden indir.

HD Graphics sürücüsü yüklememişsiniz. Yükleyin.
Baktığın kısmın başlığında GPU yazıyor, CPU değil. Entegre grafik birimi olduğu için Intel yazıyor.

Baktığın işlemci değil, işlemci içindeki dahili grafik işlemci yani nam-ı diğer onboard ekran kartı. Sisteme ekran kartı taktıysan %0 olması normal.

Görsellere bakarsan CPU yani işlemci kullanımı %4 ve %6 göstermiş görev yöneticisi.

Arkadaşlar selam, bilgisayarıma format attıktan sonra sağ klikten Intel kalktı.

Eki Görüntüle 620294

Ayrıca CPU kullanımım her zaman %0. masaüstünde işlem yapsam, Google Chrome'ye girsem veyahut öyle gezinsem bile tık yok. Tüm değerler %0. bu normal mi yoksa sıkıntı mı var?

Eki Görüntüle 620295

Mesela ekran görüntüsünü alırken asıl ekran kartı anlık olarak %100 oldu ve daha sonra %0 değerine geri düştü. Yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 620297
HD Graphics kartın zaten kullanılmaması gerekiyor. Görüntüyü GTX 970 üzerinden alıyorsun ve ona gerek kalmıyor. Burada bir sorun yok.

Yanlız işlemci (CPU) hızında bir problem var. Bu da Windows güç planı ile alakalı olabilir. Güç planını değiştir.

HD Graphics kartın zaten kullanılmaması gerekiyor. Görüntüyü GTX 970 üzerinden alıyorsun ve ona gerek kalmıyor. Burada bir sorun yok.

Yalnız işlemci (CPU) hızında bir problem var. Bu da Windows güç planı ile alakalı olabilir. Güç planını değiştir.

Masaüstünde HD graphichs kullanır.

Hocam formattan sonra Driver'ları yüklediniz mi?

Yani evet yükledim, format atmadan önce görev yöneticisinden bakmıştım ne var ne yok diye. Daha sonra internetten manuel bir şekilde indirdim programları. Sağ kliğe hala Intel gelmedi problem olduğunu düşündüm.

Yalnız işlemci (CPU) hızında bir problem var. Bu da Windows güç planı ile alakalı olabilir. Güç planını değiştir.

Güç tasarrufu modunda kullanıyorum oyunlara girmediğim zamanlar, tam yükte çalıştırınca 4GHz oluyor ama bahsetmiş olduğum kısım yine 0% oluyor güç ayarını değiştirsem bile.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yanlız işlemci (CPU) hızında bir problem var. Bu da Windows güç planı ile alakalı olabilir. Güç planını değiştir.
Güç gerektiren bir şey açık değilken ondan almaması lazım. Sorun var.
CPU hızında problem yok. Dengelide muhtemelen. Güç gerekince artar. Sürekli son hızda çalışıp çok enerji tüketmesini mi yeğlersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı