"0x000000e" hatası SSD bozulduğuna mı işaret?

Eneska124

Hectopat
PC'yi 3 yıldır kullanıyorum SSD'yi ise yaklaşık 2.5 yıldır kullanıyorum. Windows SSD içine kuruluydu 2.5 yıl hiçbir sorun yaşamadım. Dün de kapattım bilgisayarı bir daha açtığımda 0x000000e hatası aldım(Windows bulunamadı). USB Windows 10 onar kısmından CMD'ye girip /scanos dedim ve Windows bulunamadı dedi tekrardan. Ben de tekrar kurayım dedim. Kurarken SSD'ye kurarken yine hata çıktı. Ben de HDD'ye Windows kurdum. SSD şu an Windows tarafından görülmüyor başlatılmamış disk diyor. Başlat deyince de ı/o hatası alıyorum ama SSD BIOS'ta gözüküyor SATA 4 portuna bağlı olarak. SSD bozulmuş olabilir mi? 2 yıldır çok iyi kullanıyorum zaten bilgisayarın içinde sabit hiç düşme vs. olmadı hiç 3.parti Partition uygulamaları kullanmadım birden gitti. SSD bozulmuş mu? Başka bir hata mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
I/O hatası çoğunlukla donanımsal soruna işaret eder. SSD'niz nedir?

Ayrıca SATA bağlantılarını kontrol edip mümkünse farklı SATA girişi kullanarak ve kabloların yerini değiştirerek bir deneme yapabilirsiniz.
tam modelini hatırlamıyorum ama dış görünüşü bununla aynı

donanım sorunu nasıl olur hala çözemedim. 2,5 yıl anca oldu diskte sadece windows var nasıl bozulur anlamadım.

HDD çalışıyor onun kablolarını bir deneyeyim.

F/P olarak 120GB SSD öneriniz var mı?
Kabloları değiştirmek işe yaramadı mı? Yaramadıysa harici disk olarak bağlamayı deneyebilirsiniz. O da yaramazsa aşağıdaki modellere bakabilirsiniz:

Ama bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

Kabloları değiştirmek işe yaramadı mı? Yaramadıysa harici disk olarak bağlamayı deneyebilirsiniz. O da yaramazsa aşağıdaki modellere bakabilirsiniz:

Ama bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Harici disk olarak nasıl bağlayabilirim?

Geri
Yukarı