0xA00001 BSOD hatası

Abdullah Çelik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba ;
Geçenlerde arkadaş da Gta 4 oynarken yukarıda yazmış olduğum 0xA00001 BSOD hatasını aldık . Ekte minidump dosyasını koydum . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .

EK 1 : 062513-19047-01.dmp

pc özellikleri :

Asus HD 6770 ekran kartı

İntel İ3 -540 LGA 1156

8GB ram

Anakart Adı Intel Tom Cove DH55TC

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ekran kartı bozuk ya da sürücüsü:

Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: atikmdag.sys

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0xa0000001 (0x0000000000000005, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 
0x0000000000000000)

*** atikmdag.sys - Address 0xfffff88004888c5c base at 0xfffff88004865000 DateStamp 
0x5154fbf8

kardeşim ben bu 0xa0000001 sorununun kesin çözümünü buldum. diğer sitelerde yazanlara hiç aldırma onların hepsi hikaye. öncelikle neden kaynaklandığını söyleyeyim. eğer senin bilgisayarında 2 veya daha fazla ekran kartı sürücüsü kurulu ise bu hata kodunu mavi veya turuncu ekranda alırsın. kendimden örnek vereyim; ben AMD ekran kartı kullanıyorum ve bende iki tane ekran kartı sürücüsü yüklüydü. bunların sürümü 14.4 ve 14.9'du. çözümü ise şöyle buldum; öncelikle denetim masasından ''AMD Catalyst Install Manager'' uygulamasını komple kaldırdım. (Bunu kaldırmak zorunda mısın tam olarak bilemiyorum ama ben size uyguladığım adımları yazıyorum. Ama siz yine de her ihtimale karşı yapın bence.) Yanlış hatırlamıyorsam nasıl kaldırılacağını soruyor ve sen de tüm bileşenleri kaldır demen lazım. sonrasında ise ekran kartı sürücüsünün yüklü olduğu yere girdim (bende C: de AMD dosyasının içinde sende nerde bilemem. zaten zor bir şey değil onu bulmak) ve oradaki AMD dosyasının içindeki ''AMD-Catalyst-14-9 ve AMD-Catalyst-14-4'' dosyalarını sildim. büyük ihtimal her ikisi de 250 MB'larda bir şey. He bu arada senin ekran kartı NVIDIA ise onu bilemiyorum ama aynı yöntem ile yapılır sanıyorum. Sitesinden kendi ekran kartı sürücünü otomatik bulursun ya da sistem özelliklerini oraya yazıp da bulabilirsin. Ama araştırmalarıma göre bu hata NVIDIA kartlarda pek yaşanmıyormuş. Simdi baktım da yukarı senin ekran kartı AMD'ymiş. Her neyse son cümle çok saçma oldu ama umarım bütün bu hatayı alan arkadaşlarımız sorununu halleder. Herkese hayatta bol şans diliyorum, hep sevdiklerinizle olun İnşallah.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı