0xC0000022 Hatası

CesurYürek

Hectopat
Herkese merhaba. Siteye yeni üye oldum. Konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum? Yanlışlık varsa şimdiden özür dilerim. Recep baltaşın videolarını izeleyerek buraya geldim:) Öncelikle dün itibari ile olanları anlatayım. Rome 2 oynarken dün sürekli oyun esnasındayken hata alıp masaüstüne dönüyordum. Bir arkadaşımda ''benimde yapıyordu bilgisayarı yeniden başlat geçer'' dedi. Keşke yeniden başlatmaz olaydım. Yeniden başlata bastım. 10,20,40 dakika geçti yeniden başlamadı. Bende pc yi kapadım açtım açılmadı. Belirli aralıklarla birkaç kez daha kapadım açtım bu seferde otomatik onarım çıkardı ancak C dosyasından bir hata vererek onaramadığını söyledi. Geri yükleme denedim, onarım denedim yani bilgisayarı silmemek için her şeyi denedim ama hiçbiri olmadı.

Bende en sonunda silmek zorunda kaldım. Bu arada pc bir kaç aylık yeni bir pc. Casper pc'yi alırken satıcı Win8 içinde gömülü falan demişti ama xp kullanan biri olarak pek anlamamıştım. Pc yi yanında gelen Win 8 cd'si ile kurdum ama kurulum esnasında benden cd-key falan istemedi. Direkt kullanım koşullarından kurulama geçtim. Daha sonra pc kurulduğunda Win8 in etkin olmadığını gördüm. Windows etkinleştirme alanından etkinleştir dediğimde ''Windows etkinleştirilemedi diyor''.

Hata kodu olarak da 0xC0000022 kodunu veriyor ve aşağıdada geçerli ürün anahtarı yok diyor. İnternetteki herşeyi araştırdım. Komut istemi(yönetici) bölümünde tanıtmaya çalıştım cd-key i falan ama her seferinde etkinleştirme sihirbazına yönlendiriyor. Bu etkinleştirememe sorununu nasıl aşacağım. Yardımcı olan arkadaşlar hayır duamı alacaktır. Ve neden yeniden başla da bu sıkıntı oluyor?

- - - Güncellendi - - -

Bu arada işletim sistemim ve aldığım bilgisayar orijinaldir. Eskiden bu gibi saçmalıklar yoktu. Eski dediğim xp zamanları. Ürünle birlikte gelen cd de veya pc kasasının üstünde cd-key de ürün anahtarı da yazardı. İçine gömmenin falan ne yararı var ki?

Konu günceldir. Yardımlarınızı bekliyorum. Windows 8 etkin olmadan 8.1 yüklenmesi mümkün değildir. Aldığım yerde microsoft da çözüm bulamadı. Bu sorunu yaşayıp çözen kimse yok mu?

Konu günceldir derken ne demek istediğinizi anlamadım. MILLER'ın verdiği cevap açık ve net. Windows 8.1 kuracaksınız.

Casper almakla kazıklanmışsınız maalesef. Casper fason üretim yapar ve kalitesiz ürünleri güzel paketleyerek size kaliteliymiş gibi satar. İleride başınız daha çok ağrıyacak...

MILLER'ın verdiği konuda her şey mevcut. Ek olarak gömülü lisanslarda hata alırsanız bu konuya bakın:

Çözüm: Girilen ürün anahtarı yükleme işleminde kullanılabilecek hiçbir Windows görüntü dosyasıyla eşleşmiyor. » Technopat

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı