Çözüldü 0xc000007b Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kroxxy

Hectopat
Daha fazla  
Oynamak istediğim birçok oyunda (Watch Dogs, AC Unity, Mount and Blade Warband, Far Cry 4 vb.) 0xc000007b hatası almaktayım. Technopat Sosyal'deki çoğu konuya baktığımda Process Monitor ile hata raporu sunulup ona göre DLL önerilmiş.
Process Monitor kullandığımda sıkıntı yaşıyorum hatalı dosya bulmuyor ama Process Monitor işe yarasa ve bir oyunu çözsek bile diğer oyunlarda başka DLL eksikliğinden sıkıntı yaşayabileceğimi düşünüyorum. Diğer siteler ve Youtube videolarında ise DLL kaç bit ayrımı yapmaksızın ya System32 klasörüne ya da SysWoW64 klasörüne DLL'leri kopyalamak gerektiğini söylüyorlar ve bu işlem diğer çalışan DLL'leri de bozabileceği için Technopat Sosyal'e sormak gerektiğini düşündüm. Uygun bir DLL paketi öneriniz varsa onları da önerirseniz minnettar kalırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle Iobit araçlarını tamamen kaldırın sistemden. Bi' halta yaramadığı gibi sisteme yük.
Sonra şu dosyaların hepsini teker teker silin sistemden.
C:\Windows\SysWOW64\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\System32\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCR100.dll
C:\Windows\System32\MSVCR100.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll
C:\Windows\System32\MSVCP100.dll
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll
C:\Windows\System32\D3DX9_42.dll
Daha sonra verdiğim paketlerin hepsini hem x86 hem de x64 olanları eksiksiz şekilde yükleyin.
Rapor atacaksınız siz de herkes gibi. Hangi oyunlarda yaşıyorsanız, hepsinden rapor alıp atın.

Rapor atacaksınız siz de herkes gibi. Hangi oyunlarda yaşıyorsanız, hepsinden rapor alıp atın.

Process Monitor işe yarasa ve bir oyunu çözsek bile diğer oyunlarda başka DLL eksikliğinden sıkıntı yaşayabileceğimi düşünüyorum.

Oyunlar genelde ortak DLL dosyası kullandığından birini çözünce hepsi çözülüyor.

Korsan oyuna destek vermediğimizden dolayı rapor paylaşmak istemiyorsanız oyunlardan birini orijinal alın en azından...

Oyunlar genelde ortak DLL dosyası kullandığından birini çözünce hepsi çözülüyor.

Korsan oyuna destek vermediğimizden dolayı rapor paylaşmak istemiyorsanız oyunlardan birini orijinal alın en azından...

Orijinal oyun olarak Mount and Blade Warband'ı paylaşayım sizinle:

Not: Rapor paylaşmayı yanlış yapıyormuşum :)
@Recep Baltaş

Öncelikle Iobit araçlarını tamamen kaldırın sistemden. Bi' halta yaramadığı gibi sisteme yük.
Sonra şu dosyaların hepsini teker teker silin sistemden.
C:\Windows\SysWOW64\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\System32\XiNPUT1_3.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCR100.dll
C:\Windows\System32\MSVCR100.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP100.dll
C:\Windows\System32\MSVCP100.dll
C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_42.dll
C:\Windows\System32\D3DX9_42.dll
Daha sonra verdiğim paketlerin hepsini hem x86 hem de x64 olanları eksiksiz şekilde yükleyin.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Çok teşekkür ediyorum. İşe yaradı neler neler yapmıştım oysa :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı