Çözüldü 0xc000021a mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Asmodinn

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
rtx3060
İşlemci
i7 12700h
Sistem geri yükleme yaptıktan sonra bilgisayar her açıldığında 0xc000021a hatasını veriyor düzeltemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230130_220042.jpg
    IMG_20230130_220042.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 85
Çözüm
Bilgisayarınız size bir şey anlatmaya çalışıyor. Bu hata kodu yükseltme ve yükleme esnasında sistem dosyalarında meydana gelen bozulmadan dolayı karşımıza çıkar.

Verilerinizi kaybetmeden sisteminizi onarabilirsiniz.
Alttaki adımları uygulayıp geri dönüş sağlar mısınız ?

1. Windows 10 yazılı USB'yi sisteme bağlayın ve format atıyomuş gibi Boot edin.
  2. Dili seçin devama basın.
  3. Bilgiayarı Onar'a tıklayın ve CMD(Görev Yöneticisi - Komut İstemi)'yi açın ve sırayla aşağıdaki kodları yazın.
  • bootrec /fixMBR
  • bootrec /fixBoot
  • bootrec /rebuildBCD
Tüm kodları yazdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bilgisayarınız size bir şey anlatmaya çalışıyor. Bu hata kodu yükseltme ve yükleme esnasında sistem dosyalarında meydana gelen bozulmadan dolayı karşımıza çıkar.

3. Bilgiayarı Onar'a tıklayın ve CMD(Görev Yöneticisi - Komut İstemi)'yi açın ve sırayla aşağıdaki kodları yazın.
  • bootrec /fixMBR
  • bootrec /fixBoot
  • bootrec /rebuildBCD

Çözüm

• bootrec /fixMBR
  • bootrec /fixBoot
  • bootrec /rebuildBCD
Hocam merhaba, ben PC'ye format atmaya başladım, dil seçenekleri aşamasından sonra sürücüleri silip yeniden yüklemeye koyuldum ve 0xc000021a hatasını aldım.

Birkaç kere yeniden başladıktan sonra otomatik onarımı yapamadı ve bana seçenekler sundu. Şimdi sizin gönderinizi gördüm ve cmd'den bahsettiğiniz komutları girmek istediğimde "yönetici olarak giriş yapmadınız ve bu bilgisayarda yönetici yok" diyor. Diğer onarma seçenekleri için de aynı şey geçerli.

Sürücüleri silmeme rağmen bu aşamada Yöneticisi olarak ilerleyebilme imkânım var mıdır? Kaldım böyle 😕.

Hocam merhaba, ben PC'ye format atmaya başladım, dil seçenekleri aşamasından sonra sürücüleri silip yeniden yüklemeye koyuldum ve 0xc000021a hatasını aldım.

Birkaç kere yeniden başladıktan sonra otomatik onarımı yapamadı ve bana seçenekler sundu. Şimdi sizin gönderinizi gördüm ve cmd'den bahsettiğiniz komutları girmek istediğimde "yönetici olarak giriş yapmadınız ve bu bilgisayarda yönetici yok" diyor. Diğer onarma seçenekleri için de aynı şey geçerli.

Sürücüleri silmeme rağmen bu aşamada Yöneticisi olarak ilerleyebilme imkânım var mıdır? Kaldım böyle 😕.
Hocam zannetmiyorum ancak araştırmam gerek. Ben MacOS'a geçeli 1 seneye yakın oldu. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı