1.000 TL CPU soğutucu önerisi

1000TL’ye sıvı soğutucu önermek isterim ama kasa uygun değil. En iyisi @BerkayZ87 hocamı beklemek.
Sıvı olarak elimden 240mm var oda diğer kasamda (Corsair Graphite 380T) kullanıyordum, fakat şimdi 3070 Ti aldım Corsair Graphite 380T kasama sığmadığı için değişiklik yapmam gerekiyor.Açıkcası kasayı da büyütmek istemiyorum.Mini itx kasa ve düzgün soğutma ve ekran kartımın sığacağı en kibar kasa buydu.Buna uygun soğutucu arıyorum. Umarım bulurum.Yardım ve destekleriniz için teşekkürler.

Hocam şu anda kullandığınız sistemin parçalarını yazabilir misiniz? Ona göre öneri yapalım.

Hocam şu anda kullandığınız sistemin parçalarını yazabilir misiniz? Ona göre öneri yapalım.

İşlemci: Ryzen 7 2700X
Anakart: ASUS X470 mini ITX
RAM: Corsair RGB Pro 2*16 GB White
SSD: Silicon Power 512 GB
Ekran Kartı Palit GameRock 3070 Ti
PSU: Corsair 850 RMx White

Sıvı soğutucu olarak PF120+ Air Blazer White fan alıp push-pull yaoılabilir ama, bu pahalı bir seçenek oluyor.
SE234+ Air Blazer 120 White alınabilir. ITX sistem için çok geniş öneri yapamıyoruz zaten.
Beyaz-gri tonlarında Scythe Fuma 2 olabilir. Aklıma bunlar haricinde pek bir şey gelmedi.

Sıvı soğutucu olarak PF120+ Air Blazer White fan alıp push-pull yaoılabilir ama, bu pahalı bir seçenek oluyor.
SE234+ Air Blazer 120 White alınabilir. ITX sistem için çok geniş öneri yapamıyoruz zaten.
Beyaz-gri tonlarında Scythe Fuma 2 olabilir. Aklıma bunlar haricinde pek bir şey gelmedi.
İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim.Şu durumda kule tipi bir soğutucu alsam daha mı verimli olur?

İlginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim.Şu durumda kule tipi bir soğutucu alsam daha mı verimli olur?
2700X, güç tüketimi bakımından çok verimli bir işlemci değil. Kule tipi soğutucu haliyle daha serin tutacaktır. Tabii voltaj ayarı yapmanız yararınıza olur.

2700X, güç tüketimi bakımından çok verimli bir işlemci değil. Kule tipi soğutucu haliyle daha serin tutacaktır. Tabii voltaj ayarı yapmanız yararınıza olur.
Hocam sizden rica etsem Be Quiet gibi sessiz sakin ve işini güzel yapan o kasaya sığacak bir soğutucu tavsiye edermisiniz?Sessiz olsa harika olur.

Scythe Ninja 5 olabilir. Yükseklik bakımından sığıyor ama genişlik olarak RAM'lere takılma ihtimali var.

Muhtemelen takılacak hocam RAM'leri kurtarmaz CPU soketinden itibaren ölçüm yaptım kurtarmıyor.
Muhtemelen takılacak hocam RAM'leri kurtarmaz CPU soketinden itibaren ölçüm yaptım kurtarmıyor.
Arkadaşlar sizlere yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Sorunumu çözüme kavuşturdum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı