1.000 TL kasa önerisi

parttimegod

Femtopat
Daha fazla  
1000 TL bandında PSU'suz kasa önerilerinizi alabilir miyim?
Sistem:
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: XFX 210 RX 6600.
Anakart: B450M-A Pro Max (Micro atX)
PSU: Corsair CV450 80+ Bronze.
Depolama: 1TB HDD, 240GB SSD

Yapı olarak biraz daha küçük;

Evet ben kullanıyorum on numara.
Ben de kullanıyordum, 10 numara falan değil. 1000 lira bütçesi olan adama da önerilecek bir kasa da değil. 600 liraya belki alırım, o da şu dönemde her şey pahalı diye. Yoksa 400 lira anca eder.

Sen kullanmasını bilmiyorsun o zaman.
Kasanın neyini kullanmasını bilmemekten bahsediyorsun, ne saçmalıyorsun? Zaten kaç gündür seninle aynı konulara denk gelip her seferinde yanlışlarını düzeltiyorum; bilmediğin konulara yazma. Bilmek zorunda değilsin, öğrenmek zorunda da değilsin ama bilmediğin bir konu hakkında biliyormuşçasına konuşup yanlış bilgi verme hakkını kendinde bulamazsın.

1000 lira bütçesi olan adama önerdiğin kasanın rezillikleri;
  • Malzeme kalitesi yerleri öpüyor.
  • Fixed Rainbow fan var.
  • 24 CFM fan ile geliyor.
  • 33cm GPU desteği var.
  • Kablolama tünelleri yetersiz.
  • SSD montaj yerleri, kablolama deliklerinin üstüne geliyor. Kablolama delikleri zaten az, daha da azalıyor.
Benim şahsi olarak yaşadığım bir problem daha var. Temperli camın kenarlarında olan siyah şeritler temperli camdan ayrılıp duruyor ve temperli cam sürekli 2 vida sıkılı olmasına rağmen aşağı düşüyordu. Bu sorunu herkes yaşayacak değil ama kasanın malzeme kalitesinin ne kadar rezil olduğunun basit bir örneğidir.

Kasanın neyini kullanmasını bilmemekten bahsediyorsun, ne saçmalıyorsun? Zaten kaç gündür seninle aynı konulara denk gelip her seferinde yanlışlarını düzeltiyorum; bilmediğin konulara yazma. Bilmek zorunda değilsin, öğrenmek zorunda da değilsin ama bilmediğin bir konu hakkında biliyormuşçasına konuşup yanlış bilgiler verme hakkını kendinde bulamazsın.

1000 lira bütçesi olan adama önerdiğin kasanın rezillikleri;
  • Malzeme kalitesi yerleri öpüyor.
  • Fixed Rainbow fan var.
  • 24 CFM fan ile geliyor.
  • 33cm GPU desteği var.
  • Kablolama tünelleri yetersiz.
  • SSD montaj yerleri, kablolama deliklerinin üstüne geliyor. Kablolama delikleri zaten az, daha da azalıyor.
Benim şahsi olarak yaşadığım bir problem daha var. Temperli camın kenarlarında olan siyah şeritler temperli camdan ayrılıp duruyor ve temperli cam sürekli 2 vida sıkılı olmasına rağmen aşağı düşüyordu. Bu sorunu herkes yaşayacak değil ama kasanın malzeme kalitesinin ne kadar rezil olduğunun basit bir örneğidir.

3 fanlı RTX 3080 kullanıyorum rahatlıkla sığdı.
Kablolama delikleri rahatllıkla yetti.
Kalite orta seviye.
SSD altta yer var orayada alabilirsin bendeki altta Tune'le falan gelmiyor.
24 cm fan kısmıni anlamadım ve ben kasanın alt ve üst kısmına 2'şer adet fan taktım buz gibi oluyor kasa.Temperli camla sorun yaşamadım.

3 fanlı RTX 3080 kullanıyorum rahatlıkla sığdı.
Sana çöp kasanla kolay gelsin.

@parttimegod bu adamın önerdiği ürünü alırsan pişman olursun ve bir yığın küfür edersin. Önerimi yaptım ve konudan ayrılıyorum. Sorun varsa sorabilirsin, cevaplamaya hazırım tabii ki.

@BerkayZ87'nın attıkları ve bunlara bakılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı