1.000 TL M.2 NVMe SSD önerisi

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, sistemim aşağıdaki gibi. A400 gibi bence sorunlu bir SSD'ye sistem kurdum ve yavaşlık problemi yaşıyorum. Bunu aşmak için anakartımda bulunan M.2 SATA girişine uygun (B460M Pro anakartta var olarak görünüyor) 500GB'ya da 1TB boyutunda bir SSD satın almak istiyorum. DRAM olursa daha iyi olur sanırım SSD konusunda bilgilerim kısıtlı.

• İşlemci: Intel Core i5 10400F.
  • GPU: Zotac RTX 3060.
  • Bellek: 2x8 16 GB 3200 MHz CL16 (2666 çalışma)
  • Anakart: MSI B460M Pro.
  • PSU: Thermaltake Litepower 700W

Önerdiğiniz SSD DRAM özelliğine sahip sanırım ve forumda çok öneriliyor, açıkçası marka takıntım yok ama bugüne kadar hep bilindik markalardan darbe yedim, o yüzden bu markaya olan güvenim kingston vb markalara kıyasla daha fazla. Kullanıcısı olarak eksi yanlarını paylaşabilir misiniz?

Önerdiğiniz SSD DRAM özelliğine sahip sanırım ve forumda çok öneriliyor, açıkçası marka takıntım yok ama bugüne kadar hep bilindik markalardan darbe yedim, o yüzden bu markaya olan güvenim Kingston vb markalara kıyasla daha fazla. Kullanıcısı olarak eksi yanlarını paylaşabilir misiniz?

Toshiba'nın isim değiştirmiş hali, bende aldım bir hafta önce. İsim değiştirmiş biraz saçma oldu, Xiaomi ve Redmi gibi düşünebilirisniz bu 2 markayı.

Önerdiğiniz SSD DRAM özelliğine sahip sanırım ve forumda çok öneriliyor, açıkçası marka takıntım yok ama bugüne kadar hep bilindik markalardan darbe yedim, o yüzden bu markaya olan güvenim Kingston vb markalara kıyasla daha fazla. Kullanıcısı olarak eksi yanlarını paylaşabilir misiniz?

Sadece Windows veya oyun için kullanacaksan herhangi bir eksiği yok, ama onun dışında diğer M.2 SSD'lere göre daha az okuma ve yazma hızı sunuyor, ve yüksek boyutlu yazma işlemlerinde uzun süre bu vadettiği yazma değerini bile koruyamıyor. Ama dediğim gibi amacın sadece Windows kurup oyun oynamak ise hiçbir eksiğini görmezsin.

Vatan da sepette indirim kampanyası ile 989 TL'ye geliyor.

Kingston A2000 ile Kioxia 1TB Exceria G2 arasında kaldım. Amacım sadece windows kurup üzerinde oyun, kodlama gibi şeylerle uğraşmak olacak ama elbette hızını koruyamayan bir disk yerine A2000 tercih edilebilir mi diye sorguluyorum.

Fiyatın düşük olması beni biraz korkutsa da...

Önerdiğiniz SSD DRAM özelliğine sahip sanırım ve forumda çok öneriliyor, açıkçası marka takıntım yok ama bugüne kadar hep bilindik markalardan darbe yedim, o yüzden bu markaya olan güvenim kingston vb markalara kıyasla daha fazla. Kullanıcısı olarak eksi yanlarını paylaşabilir misiniz?
Dümdüz oyun oynayan birisi olarak söyleyebileceğim bir eksi yanı yok işini iyi yapıyor, açılma yükleme vs hızları gayet iyi.

Geri
Yukarı