1-1.5 senede yazılımda iyi bir seviye gelinir mi?

Rec3p

Femtopat
Selam arkadaşlar, yazılıma başlayacağım tamamen sıfırdan günde 1 saati ayırmayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda artar. Ortalama 1-1.5 senede ortalama denebilecek yazılımcı olabilir miyim alana henüz karar vermedim o yüzden şu alana yöneleceğim diyemem ?

"Yazılımda iyi bir seviyeye gelmek" sizin için ne demek bunu açıklamanız lazım. Ayrıca herkesin durumu, yetenekleri vs. farklı herkes için bu durum değişecektir. Şu noktada tek söylenebilecek şey hiç çalışmazsanız cevap kesinlikle hayır olacaktır.

Yazılımda iyi bir seviyeye gelmek" sizin için ne demek bunu açıklamanız lazım.

Hocam yazılıma yeni merak saldım şöyle açıklamak isterim sıfırdan başlayacağım ve bir şirkette çalışabilecek seviyeye ortalama ne kadar sürede gelebilirim sıfırdan alana henüz karar verdim ve İngilizcemde var hocam

Bir dili öğrenmek 1 hafta, tecrübe kazanmak 1 ay. Hadi sen acemisin 6 ay olsun.
Sıfırdan diyor hocam, sıfırdan 1 haftada dil öğrenen varsa gelsin Nasa'da stajyer falan olsun. Programlama geçmişi falan da olmadığı için mantığını öğrenmesi de gerekecek. Bizim üniversitedeki programlama derslerinde bile millet deli gibi zorlanıyor. Hele hele 1 saatle olacak iş bile değil. Bu benim fikrim tabi.

Bir dili öğrenmek 1 hafta, tecrübe kazanmak 1 ay. Hadi sen acemisin 6 ay olsun.
Hangi dili 1 haftada tam anlamıyla öğrenebilirsiniz? 1 ayda kazanacağınız tecrübe size ne kadar yetecek? Sabah akşamınızı bu dile mi vereceksiniz? Günde 1 saatle bir haftada nasıl öğrenecek hocam adam :D

Sıfırdan diyor hocam, sıfırdan 1 haftada dil öğrenen varsa gelsin Nasa'da stajyer falan olsun. Programlama geçmişi falan da olmadığı için mantığını öğrenmesi de gerekecek. Bizim üniversitedeki programlama derslerinde bile millet deli gibi zorlanıyor. Hele hele 1 saatle olacak iş bile değil. Bu benim fikrim tabi.
Kesinlikle katılıyorum.

Öncelikle 1 saat diye süre biçmeyin kendinize yazılım öğrenme aşamasında esneklik ister biraz bir çok bilmediğiniz şeyle karşılaşırsınız bazen araştırma yapmanız gerekir çünkü öğrenmeye çalıştığınız kaynaklar yetersiz gelir bazen bir mantığı anlamak oturtmak için defalarca pratik gerekir. Onun için burada süre vermek önemsiz kendinizi sıkıntıya sokmayın 1 saat ayırırım yerine verimli olacak şekilde plan oluşturun ayrıca 6-8 ay'da bir program dilinde çok iyi yere gelebilirsiniz sonrasın da artık tecrübe işin içine giriyor ufak projelerle başlayabilirsiniz.

Hangi dili 1 haftada tam anlamıyla öğrenebilirsiniz? 1 ayda kazanacağınız tecrübe size ne kadar yetecek? Sabah akşamınızı bu dile mi vereceksiniz? Günde 1 saatle bir haftada nasıl öğrenecek hocam adam :D

Kesinlikle katılıyorum.

Sıfırdan diyor hocam, sıfırdan 1 haftada dil öğrenen varsa gelsin NASA'da stajyer falan olsun. Programlama geçmişi falan da olmadığı için mantığını öğrenmesi de gerekecek. Bizim üniversitedeki programlama derslerinde bile millet deli gibi zorlanıyor. Hele hele 1 saatle olacak iş bile değil. Bu benim fikrim tabii.

Bir dili öğrenmek 1 hafta, tecrübe kazanmak 1 ay. Hadi sen ace misin 6 ay olsun.

Arkadaşlar selam 1 saat temsili gibi bir şey aslında başlangıç olarak 1 saat düşünün 1 ay boyunca sonra 4-5 saate bile çıakr yazım yanlışı olmuş kbyın bu düzeltmeden sonra tekrar cevaplar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı