1+1 kiralık dairenin masrafları

Dextechworld

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
yazılım
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığından anlaşıldığı üzere kiralık evin masraflarını öğrenmek istiyorum.
Eve tek başıma çıktım ve uzun süreli kalmayı düşündüğüm için böyle geçici öğrenci evi ortamı gibi dursun istemiyorum. Çalıştığım için evde çok vakit geçiremeyeceğim ama eve geldiğim zaman kafa dinleyip rahatlayabileceğim hem ortam hem de imkan istiyorum. Ivır zıvır masraflar olur mu? Buna gerek var şuna yok dediğiniz her ne varsa yazmanızı isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Şehir önemli, kullanımın önemli. Ilık bir şehirde yaşıyorsan çok doğalgaz ödemezsin ancak soğuk bir iklimdeysen ödersin. Sürekli TV/Bilgisayar kullanımı varsa elektrik çok gelebilir. Aldığın hız ve altyapıya göre internet değişiklik gösterir gibi gibi. Kiran 650TL ise 1300TL'yi geçeceğini sanmıyorum.

Ekleme yapayım: Yemek kısmı da önemli alışverişleri eklememiştim. Sürekli dışarda yemeye alışık biriysen bu masraf daha da artar. Ancak doyabilecek kadar yemek yapma başarısına sahipsen dışarda yapacağın masrafla yaklaşık yarı yarıya az harcayabilirsin.

Şehir önemli, kullanımın önemli. Ilık bir şehirde yaşıyorsan çok doğalgaz ödemezsin ancak soğuk bir iklimdeysen ödersin. Sürekli TV/Bilgisayar kullanımı varsa elektrik çok gelebilir. Aldığın hız ve altyapıya göre internet değişiklik gösterir gibi gibi. Kiran 650TL ise 1300TL'yi geçeceğini sanmıyorum.
Güneş alan bir daire.Ondan yana sıkıntım yok.Bende iyi kötü o civarda bi masraf çıkarmıştım. Başka neler extra olur diye onları öğreneyim diye yazmıştım.

Toplam gider. Eğer Muğla gibi pahalı kentler ise rahat asgari ücret harcanır.

Bende Muğla isterdim ama nasibimizde Bolu varmış :)
Benim tavsiyem ısınma konusunda kışın en küçük odayı kullanman. Bu sayede daha az enerji ile ısınırsın

Günün çoğu saatinde güneş alan bir yerde daire. O konuda şanslı olduğumu düşünüyorum ama yazın da sıkıntı olur mu bilemiyorum.

Geri
Yukarı