1.4 HDMI destekli monitör ve 2.0 destekli laptop için HDMI önerisi

Kendaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar güzel pazarlar 🙂

Gamepower GPR27C1MS144 monitöre sahibim. Laptop'umda DP girişi bulunmuyor, şu an HDMI kullanmak durumundayım 120 Hz almak istiyorum.
Sualim şu;

Laptop'umun HDMI bağlantı versiyonu 2.0, monitör'ün ise 1.4 bu durumda hangi HDMI versiyonunu tercih etmeliyim?

Monitör Bilgileri
Laptop Bilgileri

1.4 üstü istediğiniz kabloyu alabilirsiniz. Ama en fazla 1.4 performansı alabilirsiniz. Ben olsam (fiyat limiti yoksa) en yüksek ve en iyisinden alıp, olası monitör veya bilgisayar değişimi durumunda yeni cihazla da kullanmaya devam ederdim.

Display port alın. HDMI To Dısplay dönüştürücü alıp laptopa takın.

DP'dan HDMI'a var Türkiye'de. Diğer ürünü bulmak neredeyse imkansız ya da çok pahalı. Şu an için gereksiz masraf benim açımdan. Yine de öneriniz için müteşekkirim.
1.4 üstü istediğiniz kabloyu alabilirsiniz. Ama en fazla 1.4 performansı alabilirsiniz. Ben olsam (fiyat limiti yoksa) en yüksek ve en iyisinden alıp, olası monitör veya bilgisayar değişimi durumunda yeni cihazla da kullanmaya devam ederdim.

Monitör'ün 1.4 destekli olması bir sorun yaratmaz değil mi ? Ayrıca 50 TL bandında önerebileceğiniz bir ürün var mıdır ?
UP
Konu güncel...
ÇÖZÜM : 2.0 kablo aldım ve sorun çözüldü. Monitör'ün 1.4 olması sonucu değiştirmedi. 120 HZ takır takır alıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı