1.4 TSI için yağ tavsiyesi

Son bakımda koydukları yağ çok dandikti sanırım. Ben de net hatırlamıyorum, bir gün uyarı vermiş çekmiş kenara yağ çubuğunun ucundaki kontrol yerinde neredeyse yağ yok. Sorun da yok arabada normalde. Evet o yeni yağı koydu diye kesmez ancak yakmadı satana kadar sorunsuz aylarca kullandı.

Ya Mobil1 veya bu işleri seviyorsanız ve değer ben daha fazla veririm diyorsanız MOTUL 300V 5W30 öneriyor. Kimya mühendisliğince araştırılıp HTHS (vizkozite ile karıştırmayınız) değeri analiz edilerek önerilmiş. Çok fazla araştırdı yerli yabancı her türlü sitede forumda. Söyledim bunu önerdi. Tabi araç marka model de sordu ama çok da mühim değil motor belli yani dedi ve yukarıda yazdıklarımı önerdi.
Motul 300V 5W30 a baktım, aşağı yukarı 4 Lt' lik bir haznesi olduğunu düşünürsem genel toplam olarak fiyatı biraz fazla gibi duruyor ama duruma göre alabilirim. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Dipnot : Belirtmekte fayda var araç 2017 model Seat Leon

@Sylvestre hocam birkaç senenin ardından denk geldim konuya. Bu konudan sonra hangi yağa karar verdiniz acaba? Benim aracım da 2017 Leon 1.2TSI ancak stage 1+ ayarında olduğu için fabrika yağı olan Castrol'ün dışına çıkmayı düşünüyorum.

@Sylvestre hocam birkaç senenin ardından denk geldim konuya. Bu konudan sonra hangi yağa karar verdiniz acaba? Benim aracım da 2017 Leon 1.2TSI ancak stage 1+ ayarında olduğu için fabrika yağı olan Castrol'ün dışına çıkmayı düşünüyorum.
Araç halihazırda yazılımlı ise bu iki yağı öneririm:

Yok aracı stok hale çevireceğim diyorsanız serviste koyulan castrol yağdan şaşmayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı