1.400 TL 144 Hz monitör Önerisi

Görüntü soluk mu? Parlaklığı açaydınız :) 350 kandela ekranı var ASUS'un 250 kandela yani önerdiğim daha parlak ayrıca Philips'de standart VA panel yok geliştirilmiş verisyon bir panel var ASUS ile Philips aynı görüş açısına sahip 178 derece. Ayrıca FreeSync Premium var düşük FSP'de yırtılmayı önlüyor.
Sadece tek fark ghosting olayıdır IPS yapmaz VA yapar ama VA daha az gecikir tercih meselesi ama standart en alt kademe bir IPS panel almaktansa kaliteli ve geliştirilmiş bir VA almak daha mantıklı bence.

Fazla yok ayarlarıyla oynarsanız fazla fark edilmiyor ki zaten umrumda değil açıkçası.

Yazdığımı anlamadınız galiba gayet anlaşılır oysa ki. Parlaklık düşük veya kararmış demedim görüntü soluk dedim. O yüzden parlaklığı açmayla görüntünün solukluğu geçmez. Renkleri IPS panele göre çok soluk ve cansız gözüküyor. Şu an kullanmakta olduğum Acer 27" ED270RPBııpx ile yan yana getirip kullanma şansım oldu. Aradaki renk doygunluğu ve kalite farkı uçurum. İkisi birbirinden hem amaç hem de özellik olarak farklı monitörler kıyaslamak doğru olmaz fakat IPS panel e örnek olabilmesi adına söylüyorum. Renk, canlılık ve soluk görüntü kıyaslaması benimki parlaklık değil.

Yazdığımı anlamadınız galiba gayet anlaşılır oysa ki. Parlaklık düşük veya kararmış demedim görüntü soluk dedim. O yüzden parlaklığı açmayla görüntünün solukluğu geçmez. Renkleri IPS panele göre çok soluk ve cansız gözüküyor. Şu an kullanmakta olduğum Acer 27" ED270RPBııpx ile yan yana getirip kullanma şansım oldu. Aradaki renk doygunluğu ve kalite farkı uçurum. İkisi birbirinden hem amaç hem de özellik olarak farklı monitörler kıyaslamak doğru olmaz fakat IPS panel e örnek olabilmesi adına söylüyorum. Renk, canlılık ve soluk görüntü kıyaslaması benimki parlaklık değil.
Zaten bende onu diyorum bu monitörü 2000TL ve üstü, üst seviye sayabileceğimiz IPS paneller ile karşılaştıramayız onlar IPS panelin en kalitelisini kullanıyorlar (tabi ki fiyat arttıkça kalite ve özellik artıyor) örnek verdiğiniz 27 inç monitörde böyledir ama 1500tl bandında bir IPS monitörün pek bir kalite vereceğini düşünmüyorum örneğin VA paneller içinde bile fark bulunuyorken (ki ben aldığımda Gamepower'dı galiba baya uygundu kavisli 1200TL falandı yanlış hatırlamıyorsam) IPS paneller arasında zaten fark var o yüzden tercih meselesi deyip konuyu kapatmak istiyorum kişi kendisi bilir göz zevki, renk zevki, panel isteğine kalmış bir durumdur sadece düşüncemi anlattım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı