1.5 yıl kullanımdan sonra V3.5 killer incelemesi

Selamlar arkadaşlar. Bugün sizlere 1.5 yıl aradan sonra V3.5 killer incelemesi yapacağız. Hadi başlayalım!

Sistem Ağustos 2019 yılında alındı. Sistemin bileşenleri başlıca şunlar:

İşlemci: R5 2600 3.40 GHz

Anakart: Asrock B450M HDV R4.0

Ram: XPG GAMMİX D10 RED 3000MHz 8GB

Ekran kartı: Sapphire RX580 Pulse 8GB

SSD: Adata SU650 480GB HDD: Samsung 500GB

Güç Kaynağı: HIGH Power Ecobr 600w 85+

Kasa: Aerocool Aero Engine RGB

Sistem güncel tüm oyunları oynayacak güçte bir sistem. Oynadığım ve hatırladığım oyunların FPS değerlerini ortalama olarak sizlere sıralayalım:

- CoD Ghost: 160-170 FPS
- Pubg Lite: 200-300 FPS
- Minecraft (ultra shader modlu): 150 FPS
- Gta V: 100-150
- Nfs Most Wanted 2012: Sabit 60 FPS
- Mafia Definitive Edition: Sabit 60 FPS
- Spec Ops The Line: 200-250 FPS
- Medal of Honor Warfighter: 200 FPS
- CoD Black Ops 2: 200 FPS
(Fps değerleri grafiklerin fullde olması sonucunda alınan Fps değerleridir.)

Teknik konular;

Sistemde bulunan R5 işlemcinin pinleri çok hassas olduğu için çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Yoksa benim gibi büker, uğraşırsınız.

Bilgisayarı ne kadar zorlasamda macunu temiz iken maksimum 75 dereceyi görebildim. İşlemcinin macunu tam 1.5 yıl dolunca kurudu. Kuruduğu için haliyle 85 dereceleri gördü. MX-4 macunu sürdüğüm zaman ise 70'i geçmedi diyebilirim. Tabii bunda türbülans fanlı kasamızın çok etkisi var. Kasamız güzel bir hava akışı ve bir çok renk, efekt verebiliyor. Ayrıca çamaşır makinesine de benzemiyor.

Sistemi aldıktan sonra SSD'sinde kronik problem olduğunu öğrendim. Fakat böyle birşey yaşamadım. Kaç kez teste sokmama rağmen SSD hep sağlıklı bir şekilde testten geçti.

Ekran kartı çift fanlı ve kontrol edilebilen fanları olduğu için, macunu temiz olduğu sürece kolay kolay ısınabilecek bir kart değil. Ve gayet şık ve performanslı.

Güç kaynağı sertfikalı ve bilinen bir marka olması güvenimi kapmış bulunmakta. Yüzlerce defa elektrik gitmesine rağmen hala banamısın demeyen bir Psu.

Ramlarımız ise 3000MHz olup şık bir tasarımı var. Gayet yeterli benim için.

Eksileri:

Bedenimde elektrik var ise, kasaya elimi vurduğum anda elimi elektrik çarpıyor ve sistem kendini resetliyor. Ben durumun farkında olduğum için vücudum elektrikli iken dokunmuyorum. Fakat aile bireylerim bazen dokununca gidebiliyor.

İşlemci pinli bir yapıya sahip olduğu için çıkarıp takmak çok stres yaratıyor.

Arka kapak çıktığı zaman çok zor oturuyor, çok yoruyor insanı.

Eveeeet! Bu kadardı. Şimdi sistem ile ilgili birkaç görsele bakalım. Bizzat çektim!

WhatsApp Image 2021-02-09 at 00.37.10.jpeg

1612821582574.png

1612821779092.png

Son düzenleme:
Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık.

Açıkçası Ultra'da 150-200FPS GTA 5'te pek de gerçekçi gelmedi 110FPS civarı bir değer veriyor benim bildiğim. Ancak olabilecek şeyler.

NFS Most Wanted 2015 böyle bir oyun bulunmamakta. Ya NFS Most Wanted 2012'yi kastettiniz ya da NFS 2015 ile karıştı. Düzeltirseniz sevinirim. :)

Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık.

Açıkçası Ultra'da 150-200FPS GTA 5'te pek de gerçekçi gelmedi 110FPS civarı bir değer veriyor benim bildiğim. Ancak olabilecek şeyler.

NFS Most Wanted 2015 böyle bir oyun bulunmamakta. Ya NFS Most Wanted 2012'yi kastettiniz ya da NFS 2015 ile karıştı. Düzeltirseniz sevinirim. :)
Her iki problemde düzeltildi. Teşekkür ederim.

Bendede hemen hemen aynı bileşenler var. Rdr 2 Onlinede Medium ayarlarda bile fps drop olabiliyor. Onun dışında hiç bir oyunda fps konusunda sıkıntı olmadı.

Bendede hemen hemen aynı bileşenler var. Rdr 2 Onlinede Medium ayarlarda fps drop olabiliyor. Onun dışında hiç bir oyunda fps konusunda sıkıntı olmadı.
Ekran kartlarının uçtuğu bir dönemde, kartıma dokunmaya korkuyorum artık :D. Paran olsa bile bulamıyorsun.

FPS programı yanılmıyor ise öyle. Tabii bu sonuçlar net değil. Full ayarlarda donmadan bir performans sergiliyor. Teşekkürler.
Ayarlarınızda MSAA kapalıdır tahmin ettiğim kadarıyla, eğer öyleyse normal zaten FPS değerleriniz. MSAA 8x olduğu zaman tam bir FPS katiline dönüşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı