1.5 Yıllık Monster Abra A7 V5. 4 ne kadar eder?

Benimde kurmak istediğim sistem Threadripper 3990WX ve RX Navi ancak çıkmadığı için R3 1200 ve 1050 Ti ile idare ediyorum. :p
:) 5-6 yılda bir yeniliyorum sistemi. Yenilerken de sağlam ve yüksek bileşenler alıyorum. Daha yeni yerleşik hayata geçtim o yüzden masaüstü toparlamayı düşünüyorum ama bu imkanlarla zor. Sene sonu anca toparlarım.
Oyun olarak path of exile , witcher 3 oynuyorum ama cod ww2 gibi yeni oyunları çok istiyorum :/ Solidworks gayet iyi çalışıyor şu an, o yüzden ellemiyorum :)
R3 1200 1050ti gayet iyi aslında.

Konu sahibi, üstüne iyi bir para koymadan satma. 1060 lı bir sistem kur en azından.

Monster'ın en ucuz laptopu şu an 5.400 TL.
O da 8300H ve GTX 1050 içeriyor.
O fiyatlar değişti ne yazıkki.
MSI, Dell ve Asus'un, 4400 ve 4800 bandında GTX1050'li ekran kartına sahip gaming laptopları mevcut. Bir de arkadaşın ekran kartı 950M. Ben yazıyı sadece Monster markası adına yazmamıştım.

:) 5-6 yılda bir yeniliyorum sistemi. Yenilerken de sağlam ve yüksek bileşenler alıyorum. Daha yeni yerleşik hayata geçtim o yüzden masaüstü toparlamayı düşünüyorum ama bu imkanlarla zor. Sene sonu anca toparlarım.
Oyun olarak path of exile , witcher 3 oynuyorum ama cod ww2 gibi yeni oyunları çok istiyorum :/ Solidworks gayet iyi çalışıyor şu an, o yüzden ellemiyorum :)

Konu sahibi, üstüne iyi bir para koymadan satma. 1060 lı bir sistem kur en azından.
Evet işlemciye OC yaptım mutlu mesut oynuyorum, GTA Online veya CO-OP bir şeyler düşünürsen ekleyem(!).

Sistemin en zayıf bileşeni ekran kartı. Kalan kısım donanım olarak iyi. Oyundan ziyade iş amaçlı alacak birilerine 3200-3500 bandında satılabilir. Oyun için alacak kişi MX150 içeren 2 sene garantili sıfır sistem tercih eder. Doların artışı ile birlikte birçok kişi bilgisayarını satıp kâr etme peşine düştü. Yenisini alacak bir kimse için bunun bir kârı falan yok. Eskiden ne ise o bile denmez, dolar artınca ikinci eldeki artış, sıfır ürün gibi olmaz hiçbir zaman. Zaten memnun değildim, PC alacaktım diyen insan için satmak mantıklı, dolar arttı diyen kişi için anlamsız bir durum.

Bakkallar 3 bin TL'ye satıyorlar. :)
:D
Mantıklı değil bence. Üstüne ekleyeceksen ve yeni ekran kartlarını bekleyeceksen o zaman değişir.
Teşekkür ederim
Bunu sattıktan sonra bundan daha iyi bir pc zor toplanır. İlla satarsanız da bu dolar kuru ile 4000 lira civarlarında satabilirsiniz :)
Teşekkür ederim.
Elinde bir miktar para varsa sat. Yoksa boşuna satma.
Anladım sağ olun.
3.300 gibi bir şey eder şuan ancak anca 2900 gibi bir fiyata alıcı bulabilirsiniz. 4 etmez, 4 küsür bine 1050'li sıfır laptoplar mevcut.
Garantiye gönderip süresi bitmeden macununu vs değiştirtin. Sonrasından 3300 e satışa koyun eğer illa ki satacaksanız. Ancak o fiyata da satamayabilirsiniz :(
Çok teşekkür ederim ben 4.500e gider diye düşünmüştüm. Artık bu mesajları okuduktan sonra kesinlikle satmayacağım. :D
Üstüne 2 bin TL daha koymayacaksanız satmayın. Bende de var RoG hala satmıyorum. Üstüne koyacak param yok :/
Üstüne koyacak param benim de yok. :( :D
3000 lira bandında satılır gibime geliyor.

900 serisi ekran kartlı mı?
Evet, GTX950M.
Monster'ın en ucuz laptopu şu an 5.400 TL.
O da 8300H ve GTX 1050 içeriyor.
O fiyatlar değişti ne yazıkki.
İşin kötüsü şu ben bilgisayarı aldıktan 1 hafta sonra fiyatlarına bakim dedim. Web sayfasını açtım, baktım benim bilgisayarımın modeline. Bilgisayar yok. Aynı fiyata 1050TI'lı laptop vardı. Çok üzülmüştüm :(

Teşekkür ederim. Bu arada ww2 tavsiye edebilirim ben 1360x768 çözünürlükte oynadım bahsi geçen bilgisayarda gayet akıcı idi.
Sistemin en zayıf bileşeni ekran kartı. Kalan kısım donanım olarak iyi. Oyundan ziyade iş amaçlı alacak birilerine 3200-3500 bandında satılabilir. Oyun için alacak kişi MX150 içeren 2 sene garantili sıfır sistem tercih eder. Doların artışı ile birlikte birçok kişi bilgisayarını satıp kâr etme peşine düştü. Yenisini alacak bir kimse için bunun bir kârı falan yok. Eskiden ne ise o bile denmez, dolar artınca ikinci eldeki artış, sıfır ürün gibi olmaz hiçbir zaman. Zaten memnun değildim, PC alacaktım diyen insan için satmak mantıklı, dolar arttı diyen kişi için anlamsız bir durum.
Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Monster Abra A7 V5.4 bilgisayara sahibim. Bilgisayar 1,5 yıllıktır.
Özellikler:
  • 16 GB RAM
  • NVDIA GTX GEFORCE 950M
  • 256 GB SSD
  • 17.3" EKRAN
  • INTEL CORE I7 6700
Bu bilgisayarı satıp yeni bir sistem toplamak mantıklı mıdır? Eğer satılacaksa sizce kaç TL olur?
Monster'a mesaj yollarken 'Donanım Yükseltme-İşlemeci,Ekran Kartı vb' gibi bir konu türü olduğunu görmüştüm. Nasıl ve hangi serilerde oluyor bu yükseltme bilmiyorum ama hine de yazmanı öneririm. Yazarsan bize de haber ver :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı