1.500₺ En İyi Diz Üstü Oyun Bilgisayarı?

1500 tl için çok verimli bir şey alamazsınız ama Vatan'daki %30 indirimlerle daha yüksek fiyatlı ürünleri o fiyata düşürebilirsiniz. Arttırma şansınız var mı?

1500 TL ye güzel bir oyun bilgisayarı toplarsın ama laptop zor.
Zaten 3000₺ lik bilgisayarlar bile sırf laptop olduğu için ve Power Supply si küçük olduğu için tam performans göstermez.
Örnek: Nvidia GT750M 4 GB ekran kartı ve 16 GB RAM li bir laptopta oyunları Yüksek grafikte 25-30 FPS de oynarsın.
Ama aynı özellikteki bir masaüstünde Ultra grafikte 40-45 FPS alırsın :)

Ama yinede 1500₺ ye iyi bir bilgisayar olarak:
HP PAVILION 15-N265ST F8S56EA NOTEBOOK - Teknosa
Bu bilgisayar 1500 ₺ ye iyi bir bilgisayara benziyor. Ama başkalarınında fikrini al :)
Yani bu bilgisayar sana oyunları Orta grafikte oynatır muhtemelen. Zorlasan belki yüksekte oynarsın :)

Amacınız oyun oynamaksa en az GT 740m ( Bu bile yeterli olmayabiliyor.) ekran kartına sahip bir laptop almasın.

Ultra delisi değilseniz(şahsen ben) GT 740m orta ayarlar için ideal olduğunu düşünüyorum. Ve tabi ki her güncel oyunu oynama telaşı içinde değilseniz(mesela ben :) ), Bir BF 3 yüklerim 4 sene oynarım. Dota yüklerim 5 sene oynarım.

Güncel oyunları takip edeyim, ultrada oynatayım derseniz tabi ki yetersiz kalır. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı