1.500 TL FX 6300 İşlemcili oyun bilgisayarı

• Konuyu başlatan huseyin0693
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
huseyin0693 bütçem bir 1200 diyorsun bir 1500 diyorsun, kasayı satarsam o olur bu olur diyorsun, öncelikle kafanda planı oluştur, uygula ve konuyu ona göre aç. 1827 TL bütçeye GTX 760 da koyarım i5 4440 da, FX 8320 de 8 GB RAM de, hiç problem olmaz! Ayrıca istersen AMD'ye 1333 Mhz bellek tak, bir sorun yaşamazsın dostum. Ama ben 1500 TL bütçeye GIGABYTE kasa ve 8 GB RAM koyacak kadar düşmedim. Oyun sistemi isteyen bir kişiye "136 TL" lik "320 GB" HDD aldıracak kadar da "BAKKAL" zihniyetli biri değilim. Saygılar...

- - - Güncellendi - - -

Açtığın diğer konuya bakarsan benim de aynı şeyleri söylediğimi görürsün,dükkanım olmadığı halde...

200-300'e okutursun. Zorlaman lazım ama biraz... Pazarlık payı koy, 400 TL'den başla pazarlığa... :D Onu satabilirsen en az 200 de oradan gelir. Ama satmayıp da o kasayla pratik yapabilirsin. Bileşenleri takıp çıkarma gibi... 1200 TL'ye de toplanır..

- - - Güncellendi - - -

Önerdiğim sistemden DVD Yazıcıyı çıkar, anakartı da M5A97 R2.0 ile değiştir ve ASUS GTX 760 DCU2 O.C ekran kartını ekle... Tabi bütçen artarsa... Artmazsa önerdiğim diğer sistemi alabilirsin.

Ben demedim ki "AMD 1333 Ram takarsan sorun yaşarsın ,bilgisayarın açılmaz yada Ram uyum problemi çıkar vb. " neden 1866 önerdiğimi diğer okurlar ve açıklasınlar tartışmaya bile gerek duymuyorum bilgisizliğine veriyorum. Ayrıca 136 TL'lik 320 GB HDD bir oyun sisteminde bakılacak bileşenler arasında acaba kaçıncı sırada ve depolamadan başka çıkaracağı sorun nedir ? Yoksa sorun GIGABYTE kasa mı? :D Ahah İyi Forumlar ...

Bence arkadaşın önerdiği 760 sistem ideal 320 GB HDD düşük ama sonradan arttırılabilecek bir şey fazla bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum bende. İllaki acele ediyorsan o sistem fena değil ama ben her türlü beklemeni öneririm bütçeyi arttırdıktan sonra gel daha iyi bir sistem önerilir sana. Acele etme bence.

Madem bütçe arttı, niçin GTX 770 koymadın dostum o sisteme, RAM'i 8 GB yapmak yerine... Ben de senin o sisteme GIGABYTE marka kasa koymanı tecrübesizliğine veririm o zaman. Haluk abiyi biraz takip et de aydınlan evlat:

Anakarta takılan bellek hızı ile, işlemcinin destek verdiği bellek hızının aynı olması durumunda, sistemden daha fazla verim alınacağı gibi çok bağlayıcı bir kriter yoktur. Zaten günlük kullanımlarda ve oyunlarda, belleklerin 1333MHz yada 2400MHz hızında çalışıyor olması hiç bir şey ifade etmiyor. Bellek hızı sadece render ve profesyonel grafik uygulamalarında işe yarar.

Kasa konusunda bir şey demiyorum, bizim Corsair tayfası gelir taşlar seni zaten birazdan... HDD'nin 320 GB olmasının depolamadan başka bir zararı olmaz diyorsan şunları öğrenememişsin demektir:

7200 ve 5400, diskin içerisnde yer alan plakaların dakikadaki devir sayısıdır. 7200 Rotate per Minute bir diskin plakası, dakikada 7200 devir döner. Bu da dakikada 5400 devir dönen bir diske göre daha yüksek performans sağlar.
Önbellek miktarı ise, diske yazılacak verilerin yazılmadan önce saniyelik olarak geçici depolandığı yerdir.

Arkadaş için çürük HDD'lerin hızı önemli değilse alsın. Sata 2.0 ... Madem HDD sorun değil bari Barracuda al... 500 GB (!) GIGABYTE kasayı da 2-3 tane al, ayda bir değişirsin, asıl sana ahah. :D

- - - Güncellendi - - -

Ben her türlü beklemeni öneririm bütçeyi arttırdıktan sonra gel daha iyi bir sistem önerilir sana. Acele etme bence.

Bu yorum en doğrusu.

Madem bütçe arttı, niçin GTX 770 koymadın dostum o sisteme, RAM'i 8 GB yapmak yerine... Ben de senin o sisteme GIGABYTE marka kasa koymanı tecrübesizliğine veririm o zaman. Haluk abiyi biraz takip et de aydınlan evlat:

Kasa konusunda bir şey demiyorum, bizim Corsair tayfası gelir taşlar seni zaten birazdan... HDD'nin 320 GB olmasının depolamadan başka bir zararı olmaz diyorsan şunları öğrenememişsin demektir:

Arkadaş için çürük HDD'lerin hızı önemli değilse alsın. Sata 2.0 ... Madem HDD sorun değil bari Barracuda al... 500 GB (!) GIGABYTE kasayı da 2-3 tane al, ayda bir değişirsin, asıl sana ahah. :D

- - - Güncellendi - - -

Bu yorum en doğrusu.

:D Tartışmaya bak. :D Adam kaptırdı kendini. Kardeş adamın anlatmaya çalıştığını anlamadın sen. :D Daha da batıyorsun fazla konuşma bence. :D Gigabyte kasa biraz farklı kaçmış orada haklısın da yani sonuçta 1500 bütçeye hüseyin performans istiyor. Oyun amaçlı bir sistem olduğu için kasa gibi küçük tarzda şeylere takılmamak gerek elbette. Gigabyte kasa ne kadar iyidir orası belli. Ama onlar dışında güzel sistem. Kasanın hava akışı , soğutma prensipleri her ne kadar iyi olmasada ne bileyim fazla düşme. Sonuçta ileride değişebilecek kolay bileşenlerden Sistem önerecektim. Vazgeçtim konu gitti. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, konu henüz gitmedi, arkadaşın parasını çöpe atmaması için uğraşıyorum. Performans isteyip de oyun amaçlı sistem toplamak, 50 FPS'den düşmeyip de render almaya benzer... Tam erformans istiyorsa 780+İ54670K yapsın o zaman. Biz burada işlemci ve RAM'den kısıp, sistemi içinde barındıracağımız parçayı, takdir ederseniz "KASA" yı da çöp seçmemeye dikkat ediyoruz. yanına oyunlarda aşırı bir sıkıntı yaşamayacağı da bir ekran kartı ekliyoruz. Benim sistemim ama doğru, ama yanlış, ona bir şey diyemem, ama saçmalığa da göz yummak bencilliktir. Technopat'ta da bencil insanlara yer yoktur. Arkadaş 3. konusunu açıyor tavsiye için, hala yardım ediyorum, ve bunun sonucunda da "konuştukça batıyorum" değil mi dostum? Tamam gidip alsın 2. tavsiyeyi, gelip kasam bozuldu HDD'm ses çıkarıyor, sistemde kasma var diye gelmesin buraya...

Arkadaşlar sizden yardım beklerken tartışma çıkarmayın. Evet bende şuan Gigabyte kasanın çürük bir çöp olduğunu düşünüyorum. Ben şuan uygun fiyata iyi performans veren bir sistem önerisi bekliyordum artık beklemiyorum. Sağolun. Ayrıca bütçem 1.700 Tl oldu. Sadece yazacağım sisteme değerlendirmenizi bekliyorum

VATAN COMPUTER - MSI - R9 270X Gaming 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm

VATAN COMPUTER - CORSAIR - 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Mod

VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

Arkadaşlar sizden sadece değerlendirme istiyorum. Boş yere benim yüzümden arkadaşlığınıza ve forum sakinlerine rahatsızlık vermeyin.

Kasadan kısabilirsin. Söylediğin parçaların tamamı 1600'den aşağı tutmuyor. Ekran kartını GTX 760 yapmanı öneririm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı