1.60 Boy İle Basketbol Oynanabilir Mi?

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
14 Yaşındayım. 1.60 Boyum var. Neredeyse bütün arkadaşlarım kısa biri basketbol oynarken çok zorlanır diyor. Sizce oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 12 yaşımda 1.60'dım ve yaşıtlarımla çok rahat basketbol oynuyordum. Sıkıntı çıkmaz, ileri yaş bir basketbolcu ortalama 1.87 - 1.90 üzeri olur ama bazı basketbolcular var 1.85 altı ve iyi oynayabilirler.

Basketbol ya da benzeri sporlar boy uzatmaz insanın doğuştan DNA sından gelen yapı ile boyu belirlenir spor sadece boyun daha kısa sürede en yüksek uzunluğa çıkmasına neden olur. Tabi ki kısa süreden kastım çok ta kısa değil.
Benim kastettiğim de buydu. Halk arasın da böyle denir genellikle. Ama süt içmek kemikleri güçlendirir ve boyun daha hızlı uzamasını sağlar.

14 Yaşındayım. 1.60 Boyum var. Neredeyse bütün arkadaşlarım kısa biri basketbol oynarken çok zorlanır diyor. Sizce oynayabilir miyim?

Emin olun çevik ve dayanıklı olmak hepsinden önemli, sizin boyunuza sahip birçok kişiyle maç yaptım. Onların en büyük avantajı diğer oyunculara göre oldukça hızlı hücum edebilmeleri. Basketbol oynamaya başlar ve devam ederseniz boyunuzun uzadığını göreceksiniz. Ben 17 yaşımdayken başladım ve o zamanlar boyum 1.85'di şu an ise 21 yaşındayım ve boyum 1.95. Basketbolu asla bırakmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı