1.600 TL'ye 165Hz monitör önerisi

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

2.000 TL'ye bu monitörü almak istiyordum ama yüksek ghosting sorunları ve kalitesiz malzeme yapısı gibi yorumlar geldiği için vazgeçtim.
Belki bu konuda da bu monitör hakkında görüşlerini dile getirmek isteyenler olur diye ekleme ihtiyacı hissettim çünkü normalde 240Hz monitör ve 2.000 TL almayı çok istiyordum.

Şimdi asıl konuma gelmek istiyorum.
Üstteki monitöre biraz karamsar yaklaşmaya başladığım için en azından 165Hz monitör önerisi istiyorum.

Benim şu an aklımda bu monitör var:

1.monitör: https://www.hepsiburada.com/dell-s2...isplay-curved-gaming-monitor-p-HBCV000003SDYL

1-)Monster monitör hakkında deneyiminiz/bir tanıdığınızın deneyimi/bildikleriniz/duyduklarınız nelerdir/var mı?

2-)165Hz monitör olarak bu forumdan bir arkadaş Dell S2422HG monitörü bana önerdi. Bu monitör hakkında görüşleriniz nelerdir?

4-)ölü pixel, ışık sızması ve ghosting vb. gibi sorunlarla karşılaşmayan ya da çok minimum seviyede olan monitör önerisi yapabilir misiniz?

5-)1.750 TL gibi bütçemi biraz arttırabilirim. Eğer gerçekten bu monitör bundan daha iyi deyip bir monitör atarsanız. O yüzden monitör öneriniz var mı?

6-)özellikle Valorant oyunu için 144Hz ile 165Hz arasında fark yine belirgin olacak mı?

7-)monitörüm 75Hz ve hiç 144Hz monitör bile kullanmadım. Yıllardır oyun oynuyorum. Masaüstünde olacak akıcılığı bile anlayabilecek seviyede olduğumu düşünüyorum. Yani o yüzden 21Hz fark olsa da öğrenmek için 6.soruyor sordum. Ne dersiniz?

Sistem:

INNO3D GTX RTX2060 ekran kartı.
i5 10400F işlemci.
16 GB RAM.

Oynadığım oyunlar:

Valorant.
League of Legends.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-)Monster monitör hakkında deneyiminiz/bir tanıdığınızın deneyimi/bildikleriniz/duyduklarınız nelerdir/var mı?
Ne olduğu belli global kanallarda incelemesi olan monitörleri almak daha iyi olur. Ghosting olduğu için FPS oyunları için uygun olmayan bir model.
2-)165Hz monitör olarak bu forumdan bir arkadaş Dell S2422HG monitörü bana önerdi. Bu monitör hakkında görüşleriniz nelerdir?
Fiyatına göre en iyi yüksek yenileme hızına sahip monitördür. Ayrıca gecikme olarak çoğu VA panelli monitörden daha iyi. Parlakık ve renk gamutu olarak da fiyatına göre gayet iyi.
4-)Ölü pixel, ışık sızması ve ghosting vb. gibi sorunlarla karşılaşmayan ya da çok minimum seviyede olan monitör önerisi yapabilir misiniz?
Sırf FPS oyunları oynuyorsanız 24GN600/650-B alın ama hikâyeli falan da oynuyorsanız S2422HG daha iyi olur.
5-)1.750 TL gibi bütçemi biraz arttırabilirim. Eğer gerçekten bu monitör bundan daha iyi deyip bir monitör atarsanız. O yüzden monitör öneriniz var mı?
S2422HG' den daha iyi bir monitör yok o fiyata.
6-)Özellikle Valorant oyunu için 144Hz ile 165Hz arasında fark yine belirgin olacak mı?
Biraz olabilir ama çok fark etmez. OC yaparak 165 Hz yapabilirsiniz zaten 144 Hz monitörü de.
7-)Monitörüm 75Hz ve hiç 144Hz monitör bile kullanmadım. Yıllardır oyun oynuyorum. Masaüstünde olacak akıcılığı bile anlayabilecek seviyede olduğumu düşünüyorum. Yani o yüzden 21Hz fark olsa da öğrenmek için 6.soruyo sordum. Ne dersiniz?
Bence yüksek yenileme hızı gereksiz ama kişinin kullanımına göre değişebilir. Fark ediyor akıcılık anlamında.

Ne olduğu belli global kanallarda incelemesi olan monitörleri almak daha iyi olur. Ghosting olduğu için FPS oyunları için uygun olmayan bir model.

Fiyatına göre en iyi yüksek yenileme hızına sahip monitördür. Ayrıca gecikme olarak çoğu VA panelli monitörden daha iyi. Parlakık ve renk gamutu olarak da fiyatına göre gayet iyi.

Sırf FPS oyunları oynuyorsanız 24GN600/650-B alın ama hikâyeli falan da oynuyorsanız S2422HG daha iyi olur.

S2422HG' den daha iyi bir monitör yok o fiyata.

Biraz olabilir ama çok fark etmez. OC yaparak 165 Hz yapabilirsiniz zaten 144 Hz monitörü de.

Bence yüksek yenileme hızı gereksiz ama kişinin kullanımına göre değişebilir. Fark ediyor akıcılık anlamında.

Peki bu monitör mü yoksa Dell mi?

165Hz kullanmadan önce OC yapmak zorunda mıyım şimdi Dell monitör için burayı anlamadım.
Teknik bilgim yok.
Ayrıca ilginiz için çok teşekkürler.

FPS oyuncusuysan ASUS. Curved panel e bulaşmanı tavsiye etmem.

Hayır Dell zaten 165 Hz.

Bu monitör TN panel. Rezil bir görüntü kalitesi sunar ayırca bu fiyata alınmaz. 24GN600-B daha hızlı ve IPS panelli bir monitör.
LG markalı monitör neden ucuz IPS panel olmasına rağmen?
Dell mi almalıyım?
Asus mu?
LG mi şimdi kafam karıştı :)

LG markalı monitör neden ucuz IPS panel olmasına rağmen?
Dell mi almalıyım?
Asus mu?
LG mi şimdi kafam karıştı :)
Sadece FPS oynayacaksanız LG, hikâyeli de oynayacaksanız Dell. ASUS ROG hariç almayın.
Valorant ve LoL oynayan adama görüntü kalitesi değil akıcılık lazım. TN panel hala profesyonel arenalarda kullanılan paneller.
Gecikme olarak daha önde 24GN650-B. Turnuvalarda kullanılan monitörler ile evde kullanılan monitör bir değil. Ayrıca turnuvalarda herkes aynı monitörü kullanıyor zaten. Birbirlerine karşı üstünlükleri yok. İstiyorsanız en yavaş monitörü kullanın.

Geri
Yukarı