1.75 birinin gözüne bakarsam boyum kaçtır?

Onun kafası biraz büyük ve kaza yaptı. 130 kilo falan ciddiyim.
İşte biz bilemeyiz. Eğer kesin bir referans noktan olursa o zaman ölçebilirsin. Mesala 1.75 boyunda olan kişinin direk kafasının üstünde bastırarak duvara bir nokta koy. Sonra sende aynısını yap ve arada kaç parmak var bak. Parmak hesabı ile ölçebilirsin.

Arkadaşlar evimde metre yok ben de böyle bir şey söyleyeyim dedim bu arada gözü ile dudak (burun ucu) arasına geldiğim kişinin kafatası bayağı bir büyük kaza geçirdi 15cm falan vardır galiba. Değişik bir şeyler.
Bir de 12 tane 9.sınıf Türk dili edebiyat kitabı boyundayım onun boyunu bilen varsa diye söyleyeyim.
Tamam, işin espirisini yaptık. Şimdi sorunu çözelim. Arkadaşımın dediği kitap değerleri şöyle:
  • Eni: 19.5 cm.
  • Boyu: 27 cm.
  • Kalınlığı: 1.5 cm.
Hesaplamasını sen yaparsın.

Düzenleme: 12 kitap olduğuna emin misin? Eğer öyleyse Guinness'e başvurmanı tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Tamam, işin espirisini yaptık. Şimdi sorunu çözelim. Arkadaşımın dediği kitap değerleri şöyle:

Düzenleme: 12 kitap olduğuna emin misin? Eğer öyleyse Guinness'e başvurmanı tavsiye ediyorum.
Hocam konu büyük ihtimalle troll. İnanılmaz derecede saçmaladı arkadaş. :D

Kendim yanlış ölçmüşüm abim ölçtü 6,75 kitap gibi bir şey oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı