1.75 boy uzar mı?

Daha fazla  
Merhaba. 15 yaşındayım. Ergenliğim başladığından beri çok da bir gelişim göstermedim. Mesela sakalım, bıyığım, ses kalınlaşması, sivilce vb. yok. Boyum 1.75. sizce daha uzar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm kuzenlerim, dayılarım ve amcam uzun. Babamın boyu ise 1.80 - 1.82 civarı. Annem 1.65 boyunda. Aynı zamanda bodybuildingde yapıyorum. Hocalara sorduğumda deadlift, squat yapmadığın sürece herhangi bir sıkıntı olmaz aksine daha da fazla uzarsın dediler. Ancak yine de korkuyorum boyum uzamayacak diye.

Tüm kuzenlerim, dayılarım ve amcam uzun. Babamın boyu ise 1.80 - 1.82 civarı. Annem 1.65 boyunda. Aynı zamanda bodybuildingde yapıyorum. Hocalara sorduğumda deadlift, squat yapmadığın sürece herhangi bir sıkıntı olmaz aksine daha da fazla uzarsın dediler. Ancak yine de korkuyorum boyum uzamayacak diye.
Uzarsın rahatlıkla sıkıntı etme

Beslenmeni uykunu düzenle biraz da süt iç uzarsın şansa bırak ma ben de 170 civarına geldiğimde daha uzarım falan deyip beslenme düzenimin Çin'den geçip adamakıllı uyumuyordum oyun oynuyordum sabit kaldı boyum.

Genetikle alakalı. Anne ve babam 160 cm civarı, spor yapmışlığımda yok 178 cm boyum var. Lise 2 de uzamam durmuştu muhtemelen sizde uzamazsınız.

Genetikle alakalı. Anne ve babam 160 cm civarı, spor yapmışlığımda yok 178 cm boyum var. Lise 2 de uzamam durmuştu muhtemelen sizde uzamazsınız.

Hocam biraz geç oldu ama olsun. Ben babamdan örnek vereyim. Baba tarafım erkekler ortalama 170, kızlar 160 falan. Babam liseye 150 boy ile başlamış. 11.sınıfa kadar uzamış 175'lere gelmiş. Üniversiteye geçerken 10cm boy atıp 185 olmuş. Bende de durum aynı gibi. Şu an 11'e geçiyorum ve boyum 175 civarı. Bende 185 civarı olurum sanırım. Annem 170 ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı