1.750 TL 144 Hz 23-25" monitör tavsiyesi

Bütçe
1.750₺
27 inç FHD çözünürlükte düşük text clarity olduğu için 24" tercih edin.
HDR deneyimi için 24GN650/600 tercih edilebilir fakat HDR 400'ün tatminkar bir performans vereceğini pek düşünmüyorum.

Hocam önerileriniz için herkese teşekkür ederim. Yine bir dünya monitör arasında kaldım. Bu çok farklı öneri gelecegini beklemiyordum. Çok teşekkürler. 😃

Hocam bu AOC'nin inceleme videolarını izledim. Galiba Pivot özelliğide vardı bunun. Zaten dedigim gibi Curved olması şart değil. Öneri için teşekkürler.
Önereceğim monitör 2.000 TL olmuş. Aşağıdakini buldum ben de. Bu monitör hakkında çok bir bilgim yok ama. @LaMorte, kontrol etmen güzel olur.
Bununda incelemesini görmüştüm. Öneri için teşekkürler.
Hocam 3 gündür kafayı yiyorum bütün monitörleri araştırdım IPS VA TN panellere baktım.
IPS nerden bakarsan bak kararma olmuyor film için ideal oyunlarda önermem.(Fast IPSler pahalı oyun oynicaksanız.)
VA adı üstünde vertical panel curved olanlarda var.
TN panel ise VA nın düz panel olanı gibi birşey.

Rekabetçi oyunlar için TN panel öneririm bana göre curved kullanmak isteyen en az 27 inç almalı çünkü o curved olmasını hissetmesi için.

Nerdeyse bütün monitörlerde ghost olayı var en az 15 monitör baktım o yönden çok kararsız kaldım.

Aldığınız monitörün çıkış yılıda önemli eski panel olmasın.

TN olarak:
VA olarak:
27inç isterseniz:
Hocam bende araştırdım ve IPS bana daha uygun gibi duruyor. Tavsiyeleriniz de güzel.
Excalibur ve Viewsonic de güzel gibi duruyor.
Odyssey serisi sorunludur, önermiyorum.

VA:

IPS:
LG bayağı güzel duruyor.
27 inç FHD çözünürlükte düşük text clarity olduğu için 24" tercih edin.
HDR deneyimi için 24GN650/600 tercih edilebilir fakat HDR 400'ün tatminkar bir performans vereceğini pek düşünmüyorum.
@LaMorte hocam daha önce yine monitör konusu açmıştım. Acer Nitro önermiştiniz. Fakat toplamayı düşündüğüm bilgisayarda bazı parçalar fiyatı çok yükseldi haliyle de şuan da bütçede düşüş yaptım mecburen. LG de gözüm çok kaldı. Sizin tavsiyeniz ne olur. Tek bir tane söyleyin lütfen. Yoksa çok arada kalıyorum.

1700 TL ye bu monitörden daha iyisini asla bulamazsın 2. elleri bile 1800 liradan başlıyor indirim bitmeden hemen al.
27" 165Hz ve Curved olması çok güzel ama malesef ki masam küçük olacak. 24" gibi bir şey arıyorum.

Yani hocalarım alacağınız olsun bir dünya monitör arasında karasız kaldım.😁😁

Dell S2422HG, VA panel, Curved, ghosting yok denecek kadar az. Hakkında makale de yazdım hatta. Fiyatı da 1500TL bandında. Düşünebilirsiniz hocam.

Makale linkini rica edebilir miyim okumak isterim.

Dell S2422HG, Va panel, curved, ghosting yok denecek kadar az. Hakkında makale de yazdım hatta. Fiyatı da 1500tl bandında. Düşünebilirsiniz hocam.

Hocam bu benim ilgimi çekti 165Hz olması. Bir de makale ve inceleme yazınızı yada videonuzu paylaşır mısınız?

Hangi Acer modeli acaba? Ya 270UP ya da VG272UP onermisimdir.

Ancak bütçe içinde kesinlikle Dell S2422HG.
%90 NTSC(CIE:1976), %90 DCI P3, 350 candela ve %99 sRGB.
?:İyi de çoğu monitör zaten %99 sRGB.
=:Hem %90 DCI P3 gamutunu hem de %99 sRGB gamutunu sağlayabiliyor. Bu sayede dijital içerikler için aşırı doygun bir görüntü görmenizi veya solgun bir içerik üretmenizi engelliyor.

Hangi Acer modeli acaba? Ya 270UP ya da VG272UP onermisimdir.

Ancak bütçe içinde kesinlikle Dell S2422HG.
%90 NTSC(CIE:1976), %90 DCI P3, 350 candela ve %99 sRGB.
?:İyi de çoğu monitör zaten %99 sRGB.
=:Hem %90 DCI P3 gamutunu hem de %99 sRGB gamutunu sağlayabiliyor. Bu sayede dijital içerikler için aşırı doygun bir görüntü görmenizi veya solgun bir içerik üretmenizi engelliyor.
3000TL'ye Monitör Tavsiyesi Konu buydu hocam Acer Nitro VG272UP idi.

Geri
Yukarı