1.85 boy ile hangi pozisyonda oynamalıyım?

Roi34

Picopat
Makaleler
1
Boy:1.85 kilo: 80 yaş: 14 uzun kısa her türlü pasta iyiyim ayrıca destek ayağımlada pas konusunda ortalama sayılırım. Şutlarım gelişine vurmadığım sürece iyi sayılabilir hızım ortalama defans iyi bu zamana kadar çoğunlukla hocalar defansta oynattı ancak defansta oynadığımda zevk alamıyorum. Yaklaşık 1 yıldır herhangi bir kulüpte değilim yaz sonu kulübe başlayacağım defansta devam mı etmeliyim yoksa başka bir mevkide mi devam etmeliyim? Ayrıca defansta alt yapıda oynamışlığım da var.

Son düzenleyen: Moderatör:

DexMean

Decapat
Boy:1.85 kilo: 80 yaş: 14 uzun kısa her türlü pasta iyiyim ayrıca destek ayağımlada pas konusunda ortalama sayılırım. Şutlarım gelişine vurmadığım sürece iyi sayılabilir hızım ortalama defans iyi bu zamana kadar çoğunlukla hocalar defansta oynattı ancak defansta oynadığımda zevk alamıyorum. Yaklaşık 1 yıldır herhangi bir kulüpte değilim yaz sonu kulübe başlayacağım defansta devam mı etmeliyim yoksa başka bir mevkide mi devam etmeliyim? Ayrıca defansta alt yapıda oynamışlığım da var.

Defans derken guard falan oynadıysanız sıkıntı. Yaşınızdan dolayı 4 ya da 5 numara oynamanız en mantıklısı. Ben de 1.85-1.90 arasındayım yaşım 14 tabii o kadar kilo yok. Özellikle 5 numara oynarsanız ribaundları kaçırmanız zor.

KS
KS
R

Roi34

Picopat
Makaleler
1
Defans derken guard falan oynadıysanız sıkıntı. Yaşınızdan dolayı 4 ya da 5 numara oynamanız en mantıklısı. Ben de 1.85-1.90 arasındayım yaşım 14 tabii o kadar kilo yok. Özellikle 5 numara oynarsanız ribaundları kaçırmanız zor.

Hocam siz sanırım basket anladınız futboldaki defanstan bahsediyorum

izmirkartali

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Ayağı düzgün, uzun boylu ve hızlı stoper eksiğimiz çok.
Hele bir de bek pozisyonuna uyum varsa her takıma lazım komple savunmacı olursunuz.
Geriden oyunu okumak, gerektiğinde hücuma katkı sağlamak da zevklidir.
Defansta devam edip hızınızı arttırarak sıkı çalışmanızı öneririm.

KS
KS
R

Roi34

Picopat
Makaleler
1
Ayağı düzgün, uzun boylu ve hızlı stoper eksiğimiz çok.
Hele bir de bek pozisyonuna uyum varsa her takıma lazım komple savunmacı olursunuz.
Geriden oyunu okumak, gerektiğinde hücuma katkı sağlamak da zevklidir.
Defansta devam edip hızınızı arttırarak sıkı çalışmanızı öneririm.

Hocam evet haklısınız zevkli ancak ülkemizdeki çoğu kulüpte yenilen her golde defans suçlu oluyor maç boyu gelen 40 pozisyondan 1tanesinde hata yapsanız üstünüze yük biniyor ve bu da benim aldığım zevki fazlasıyla azaltıyor eskiden uzunlamasına paslar atarak oyun kurardım bazen asistler yapardım ancak bazen hata yaptığımda hocalar üstüme yüklendiği için artık yanımdaki adama dönüyorum bu baskıyı kırabildiğimde belki defans olmak iyi bir seçenek olabilir benim için yine de düşüneceğim

Yukarı