1 adet ölü pikseli garanti karşılar mı?

melihhv

Hectopat
Selamlar, öncelikle iyi forumlar.
Laptop'ımda 1 adet ölü piksel tespit ettim (acer marka). Hepsiburada satıcılı, yaklaşık 7 ay önce aldım.
Garantiye göndersem 1 tane piksel için paneli değiştirmezler gibi, beklemeli miyim?
Yoksa göndermeli mi?
Bu arada sadece beyaz ve açık renklerde görünüyor ölü piksel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'ımda 1 adet ölü piksel tespit ettim (acer marka). Hepsiburada satıcılı, yaklaşık 7 ay önce aldım.
Garantiye göndersem 1 tane piksel için paneli değiştirmezler gibi, beklemeli miyim?
Yoksa göndermeli mi?

Karşılar, ancak aldığınız günden beri mi öyle yoksa yenimi oldu ?

Yoksa göndermeli mi?
Markaya göre değişiyor. Mesela (benim bildiğim) Monster ilk 15 gün bir piksel olsa bike değiştiriyor. Samsung monitörlerinde en az 3 ölü piksel olmadan değiştirmiyor. Araştırmanız lazım.

Garanti başından beri mi vardı 7 ay boyunca? Yoksa yeni mi çıktı.
Hocam yeni fark ettim ya tam bu aralar çıkmış olması lazım. Çünkü dersler falan hep beyaz arkaplanlı fark ederdim.
Karşılar, ancak aldığınız günden beri mi öyle yoksa yenimi oldu ?
Yeni oldu
Karşılamıyor ben denedim en az 3 dedi. Şimdi 2 oldu 3. bekliyorum çıktığı an yolacağım :D
Hangi marka hocam
Markaya göre değişiyor. Mesela (benim bildiğim) Monster ilk 15 gün bir piksel olsa bike değiştiriyor. Samsung monitörlerinde en az 3 ölü piksel olmadan değiştirmiyor. Araştırmanız lazım.
Acer'ın sitesinde 3 piksel diyor. Beklemek en iyisi sanki
Evet karşılar paneli değiştirmeseler bile laptopu değiştirirler gönderin.
Emin misiniz hocam?
Beyler biraz araştırma yaptım net bi sonuca ulaşamadım. Sorun şu benim bu piksel sadece beyaz ve açık renkte oluşuyor siyah ve benzeri koyu renklerde sıkıntı yok. Tam olaral ölü piksel olmuyor sanırım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı