1 ay asgari ücretle 3070 sistem toplamak

Halimize şükür mü etmeliyiz? 🤣

Anladım.

Çok haklısın ya yemin ediyorum yoruldum şu halimize şükür etmeliyiz diyenlerden, kötü bir durumdaysak kötü bir durumdayızdır daha kötüsü var deyip kendinizi teselli etmeniz çok gülünç.
Silahla 3 yerinden vurulmuşsun, ve felç kalmışsın kalan hayatında yatakta geçireceksin ama şükür ölmedim diyorsun.

Gençlere bağlı herşey X kusağı, Milenyum kuşağına bağlı iyi eğitirsek beyin göçü vermezsek uyum sağlarsak belki bi' gün olur.
Bu tek bir kuşağın yapabileceği iş değil. Bu ülkenin potansiyeli çok yüksek lakin sömürülmeye de çok müsait. Ayrıştırıldığının farkına varmalı insanlar, ideolojiler uğruna bölünmemeli.

Orada asgari ücret 2000 ama ev kirası 1000 dolar+. Faturalar ve vergilerle çok daha fazlaya çıkar.

Tabi siz Z NES'li olduğunuz için her şeyi teknoloji sanıyorsunuz.

Burada kira zaten 50 TL. Burada da 1000 TL'ye sadece başını sokabileceğin bir ev kiralıyorsun.

Orada asgari ücret 2000 ama ev kirası 1000+ dolar. Faturalar ve vergilerle çok daha fazlaya çıkar.

Tabii siz Z nesli olduğunuz için her şeyi teknoloji sanıyorsunuz.
İstanbulda 1500 liradan aşağı kiralık daire bulamazsın. 1500 liraya olan dairenin yalıtımı olmaz kışın ısınamazsın. Kalan 1300 lirayada doya doya geçinirsin artık doğalgazdan para kalırsa.

Geri
Yukarı