1 ay içinde laptopun performansı düştü

Mechoskop

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sıkıntım şöyle. Laptopum 1 ay önceye kadar gayet hızlı düzgün kullanabiliyordum. Hem oyunlarda hem de web'de gezinirken bir problem yaşamadım. Ama son 1 haftadır oyunlarda ve web'de kasma, donma, geç yüklenme, yavaş çalışma gibi problemler yaşıyorum. Sorun nerede olabilir sizce? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir güncelleme yaptıysanız, bilgisayarınıza zararlı yazılım indirdiyseniz, hatalı veya eksik driver, depolama alanı sıkıntısı varsa olabilir. Bunlar gibi pek çok sebepten kaynaklı olabilir. Anti virüs programınızla tam tarama yapmayı deneyin.

Tam taramayı başlattım. Bir şey çıkarsa tekrar yazarım. Teşekkürler.

Yeni bir güncelleme yaptıysanız, bilgisayarınıza zararlı yazılım indirdiyseniz, hatalı veya eksik driver, depolama alanı sıkıntısı varsa olabilir. Bunlar gibi pek çok sebepten kaynaklı olabilir. Anti virüs programınızla tam tarama yapmayı deneyin.
3-4 defa denedim. Tam taramanın sonlarına doğru laptop kendini kapatıyor. Tamamlayamıyorum taramayı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
3-4 defa denedim. Tam taramanın sonlarına doğru laptop kendini kapatıyor. Tamamlayamıyorum taramayı. Ne yapmalıyım?

İşlemcin ısındığı için olabilir. Tarama sırasında görev yöneticisini kontrol edin. Güvenli modda deneyin birde.

F8 dışında güvenli moda nasıl geçebilirim.

İşlemcin ısındığı için olabilir. Tarama sırasında görev yöneticisini kontrol edin. Güvenli modda deneyin birde.
Güvenli modda taramayı gerçekleştirdim. Hiçbir sıkıntı çıkmadan taramayı tamamladım. Taramadan bir şey çıkmadı. Başka neyden kaynaklı olabilir sizce?

Son düzenleme:
Güvenli modda taramayı gerçekleştirdim. Hiçbir sıkıntı çıkmadan taramayı tamamladım. Taramadan bir şey çıkmadı. Başka neden kaynaklı olabilir sizce?

Laptopun fişini çekip birkaç saat kullanmamayı deneyin, başlangıç programlarını kapatın, bulut hizmetlerini kapatın, çöp dosyaları temizleyin, kısacası bilgisayar hızlandırmak için YouTube'dan videolar izleyip uygulayın. Sorun hala devam ediyorsa format atabilirsiniz. Eğer formattan sonra yine devam ediyorsa fan ve termal macun bakımı yaptırın.

Laptopun fişini çekip birkaç saat kullanmamayı deneyin, başlangıç programlarını kapatın, bulut hizmetlerini kapatın, çöp dosyaları temizleyin, kısacası bilgisayar hızlandırmak için YouTube'dan videolar izleyip uygulayın. Sorun hala devam ediyorsa format atabilirsiniz. Eğer formattan sonra yine devam ediyorsa fan ve termal macun bakımı yaptırın.
Peki teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı