1 ay kala cayma bedeli ödemeden internet aboneliği iptal ettirilir mi?

Anko34

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
4 Senedir Türk Telekom evde internet kullanıcısıyım ve şu an aldığım hız 6Mbps ve rezalet. Altyapım 80Mbps'ye kadar fiber destekliyor. Öğrenmek istediğim bir konu var. Ocak 30 2021 tarihinde tarifem sonlanıyor. Son 1 ay kala cayma bedeli cezası ödemeden internet aboneliğimi iptal ettirebilir miyim? Bu sorunun cevabını bilenler yazarsa çok sevinirim ya da ceza ödemeden en erken ne zaman aboneliği kapatabilirim.

Bir diğer konu da benim evim için bildiğiniz ve hızına güvendiğiniz bir evde internet hizmeti veren şirket var mı önerilerinizi bekliyorum.

Altyapım 80Mbps destekliyor ve evimde VDSL destekli modem ve hattım var şimdiden teşekkürler.

Bazı ISS'ler cayma bedelinizi belirli bir meblaya kadar karşılayabiliyor, müşteri hizmetlerini arayıp cayma bedelini öğrenirseniz karşılaştırma şansınız olur.
Örneğin TürkNet 120 TL'ye kadar karşılıyor:

TurkNet 120TL'ye kadar tüm cayma bedellerini ödüyor geçeceğiniz ISS'ye bir sorun cayma bedeli ödüyorlar bazen. Diğer şekilde mümkün değil.

Geçeceğiniz servis sağlayıcısı cayma bedelini karşılıyor olabilir. Müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.

Farketmişsinir zaten farklı abonelik yapıcağında alt kısımda XX kadar cayma bedeli ödeniyor gibi.

Yani yeni paketinin özelliklerinde

Yasa açıkça belirtiyor ki ;

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 52. Madde 4. fıkra: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir

Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği 23. Madde 3. Fıkra: Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren veya tüketicinin sözleşmeyi feshetmesini zorlaştıran bir yöntem belirleyemez.

Geri
Yukarı