1 aylık A52s ısınıyor ve ekran algılamıyor

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben geçen ay A52s telefonunu aldım ve şu anda bir sorunum var genelde PUBG oynarken telefon çok ısınıyor ve ekran vs algılanıyor joystick algılamıyor ya aklım almıyor 1 aylık telefon nasıl böyle olur anlayamıyorum telefonda dokunmatik sorunu yok sadece ısınınca yapıyor normal midir bu bir de arada bir drop giriyor misal 60 FPS alırken bir anda 50 oluyor 778gnin böyle bir performans vermesi normal mi? Ne yapmalıyım sizce teşekkürler.

Arkadaşlar selam ben geçen ay A52s telefonunu aldım ve şu anda bir sorunum var genelde PUBG oynarken telefon çok ısınıyor ve ekran vs algılanıyor joystick algılamıyor ya aklım almıyor 1 aylık telefon nasıl böyle olur anlayamıyorum telefonda dokunmatik sorunu yok sadece ısınınca yapıyor normal midir bu bir de arada bir drop giriyor misal 60 FPS alırken bir anda 50 oluyor 778gnin böyle bir performans vermesi normal mi? Ne yapmalıyım sizce teşekkürler.
Bende A52s kullanıyorum son güncellemeden sonra ısınıyor ve uygulamalar biraz yavaş açılıyor. Umarım sonraki güncellemede çözülür.

Isınınca hangi CPU olursa olsun frekans düşürür bir nevi kendini frenler. Bundan kaynaklı olarak performans düşmesi normal fakat dokunmatik algılamaması donanımsal sorun gibi görünüyor. Sıcaklık artışına bağlı olarak dokunmatik panelde hassasiyet kaybı yaşanması beklenen bir durum değil. Konu hakkında ek görüş almakta fayda var @BERWAR .

Yazılım güncellemesi yap eğer sorun devam ederse Custom ROM kullanmaktan başka çaren yok Root atıp Kernel ayarları ile oynayabilirsin ama telefon Stock ROM'a dönmediğin sürece Garanti dışı sayılır veya eski versiyon Stock ROM'a dönebilirsin.
Hocam root atarsa Knox sayacı atar tavsiye etmem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı