Merhaba Netspeed'e gecerken NetSpeed'e gecis tecrubem adinda konu acmistim. Aboneligim 1 ayı gecti ve deneyimlerimi paylasayim dedim.

Oncelikle Türk Telekom'dan gectigimi ve altyapima 70 Mbps tanimlandigini belirteyim. Tanimlanan 70 Mbps'nin 67 68 Mbps hizi stabil sekilde aliyorum.

Netspeed baglantim ilk geldiginde 2-3 saat icinde hizim durup dururken 35 Mbps'ye uploadim 6 Mbps'ye dusurulmustu. Bir nevi paketimi degistirdiler. Bende hemen mh yi arayip durumu bildirdim sistemsel hata oldugunu soyleyip eski haline cevirdiler ve o gunden sonra boyle bir sorunla karsilasmadim.

İlk hafta gece 23:30 - 00:00 arasinda DSL baglantim gitmisti tekrardan mh'yi aradim ve 5 dakika surmeden baglantimi tekrardan sagladilar. Bu kesintiden baska hiçbir kesintim olmadi.

Musteri hizmetleri beni oldukca memnun etti.

Apartmanda TurkNet kullanan arkadasim sayesinde en basta TurkNet gececektim fakat TurkNet zam geldikten sonra Netspeed'e yoneldim. Beraber oynadigimiz oyunlarda ben daha dusuk ping aldim ve arkadasimin bir ara yasadigi ping dalgalanma sonucu ile oda Netspeed'e gecti ve memnun kaldi.

Netspeed şu anda rakiplerine gore cok uygun ama haziran zammı gelecek %99.9 ihtimalle ama TurkNet'i gecmez bence. Ayrica davet kodlari ile daha uyguna getiriyorum zaten. 😁

Ama bir mobil uygulama isterdim açıkçası. Online islemler icin. Onuda yaparlar umarim. Sitedeki musteri paneli sade hos olmasina ragmen ben uygulama seklinde daha cok seviyorum daha kullanisli oluyor. Ve cok takilacak bir şey olmamasina ragmen 'netspeed.com' domainini Netflix almis. Siteye girdigimizde Netflix'e giriyor sonuna .tr ekleyince Netspeed'e giriyor. Bence domain olarak Netflix'le bir anlasma yapmalari gerekli.

Uzun lafin kisasi Netspeed beni memnun etti. Tavsiye edilir.
Gecmeyi dusunenler istersede davet kodumu atabilirim davet kodu ile 12 ay suren indirimden yararlanabilirler.

Son düzenleme:
Bende düşünüyorum şu an Türk Telekom kullanıcısıyım, taahhüdüm bittiğinde burayı tekrar bir ziyaret edeceğim teşekkür ederim faydalı oldu :)

VDSL ile fiber paket arasında fark nedir fiber olanı almak daham mantıklı değil mi?
Fiber paketini almaniz icin hattiniz fiber olmasi gerekiyor. Hattiniz fiber degilse VDSL alabilirsiniz.
Bende düşünüyorum şu an Türk Telekom kullanıcısıyım, taahhüdüm bittiğinde burayı tekrar bir ziyaret edeceğim teşekkür ederim faydalı oldu :)
Tesekkurler hocam bekliyor olacagim. 😁
Teşekkürler hocam. 100 TL olan paket mi?
Evet.

VDSL ile fiber paket arasında fark nedir fiber olanı almak daham mantıklı değil mi?
FİBER paketi altyapınız fiber (FTTH/FTTB) ise alabiliyorsunuz.

Altyapı sorgunuzu ekran görüntüsü olarak atarsanız bilgi veririz.

@zeki kurt WT Elinize sağlık hocam. Ek olarak tracert, nperf, ookla, bufferbloat test sonuçlarını da eklerseniz gayet iyi bir rehber haline gelmiş olur diye düşünüyorum. Tabi siz bilirsiniz. Yazı güzel yazılmış.

Eğer zam ciddi bir oranda olursa TBTnet ve Türknet'in yaşadığını Netspeed yaşar. Kullanıcılar akın akın Milleni, İnternetkutusu, Poyraznet'e geçiş yapar. Umarım Netspeed bu kazandığı güzel ivmeyi kaybetmeye çalışmaz.

Geri
Yukarı