1 aylık spor ne kadar etki eder?

Blax4

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda sizden yardım almak istiyorum. İlk öncelikle spora yeni başlayacağım, aslında yeni başlamadım. Denediğim, yaptığım hareketler var ama kısa süreli. Malum yaz geldi, ben de bu yaz evde bilgisayar başında oturmak yerine vücudumu düzene sokayım dedim. 1 aylık spor uygulamaları ile başlayıp devam etmek istiyorum. Evde dumbell ve halterim var, 7.50 X2 - 2.50 X2 5x2 ağırlıklar var. Soracağım soru ise evden 2-3 ay boyunca düzenli çalışıp beslenirsem vücudum yerine oturup kas yapmaya başlar mı, yoksa spor salonuna mı gitmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor salonundaki alet çeşitliliği ve başında ilgilenen biri olması çok daha güzel etki ediyor. Evde elinizde bulunan aletlerle sınırlı hareket yapabilirsiniz ama orada her türlü kas grubuna hitap eden çeşit çeşit makine var. Ayrıca size göre beslenme planı da yaparlar. Spor salonuna gidilmeli bence. Spora gidemediğin işin çıktığı günlerde falan evde kendi aletlerinde o günü geçirebilirsin.

Ayrıca 1 ayda sadece vücudun spora ısınmaya başlar. Asıl gelişim 3 ay bitince yavaş yavaş etkisini gösterecektir. Kondisyon artışı, hafif kilo verilmesi ya da alınması, vücudun kalıba girmeye başlaması ve hareketleri yapmaya daha yatkın hale gelmenizle beraber değişimi zaten hissedersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı