1. dönem devamsızlığı 2. dönem özürlüye çevrilebilir mi?

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
3, 5 gün özürsüz, 9 gün özürlü devamsızlığım var. 1. dönem bitmek üzere. 2. dönem olduğunda bu 3,5 gün olan devamsızlığı özürlüye çevirebilir miyim? Yoksa kilitlenir, 2. dönem o 3,5 gün kalır ve elleyemez miyiz?

Geçirebiliyorlar diye biliyorum, geçirirler mi o idarenin vicdanına bağlı. Ne için geçirmek istiyorsunuz? Toplam 10 gün hakkınız var.

Konuyu tekrar açacağım ama benim 11 gün özürsüz devamsızlığım var toplam (10 gün 1. dönem 1 gün 2. dönem) bunu özürlüye çevirebilirler mi? Önemli olan ilk dönemi çevirmeleri.

Konuyu tekrar açacağım ama benim 11 gün özürsüz devamsızlığım var toplam (10 gün 1. dönem 1 gün 2. dönem) bunu özürlüye çevirebilirler mi? Önemli olan ilk dönemi çevirmeleri.

Ben de daha cevabı öğrenemedim. Yakında özürlüye çevirmek için okula gidersek haber veririm.

Yönetmeliğe göre yapılan devamsızlık yapıldığı tarihten sonraki 5 iş günü içerisinde özürlü devamsızlığa aktarılabilir. Bu durum 20 güne kadar çıkabilir ağır hastalık durumlarında falan. Onun dışında devamsızlığınızı özürlü yapmama gibi bir hakları mevcut. Yönetmelikte böyle yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı