1 Dolar 15,88 TL Oldu

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 131
  • Görüntüleme 6B
16,70'den alanlardanım. Bir ara 40 bin lira bile zarar gösterdi ama bekledim panik satışı yapmadım. KKM'e girmedim. Bakalım bu kez neler olacak. Dolar yatırımında da çıkıyor sevinemiyoruz düşüyor sevinemiyoruz. Bakalım bu kez birden çık in olacak mı...

Artık proje ürünü olduğumuzu söylememize gerek yok. Bu proje 1990'lı yıllara dayanıyor, biraz Sağcı teorilerine benzese de Avrupa dünyada Müslüman bırakmak istemiyor T*liban gibi terör örgütlerini destekleyip Göç Projesini harekete geçirtiyor. Anadolu'yu Türksüzleştirme gibisinden diğer ırkları Türkiye'ye göç ettirtiyor. Türkiye bu mülteciler için yığın para alıyor. Aynı şekilde Avrupa'nın atık çöpleri için de. Belirsiz ki bu mültecilere Dolar ile maaş bile bağlanmış, alışveriş kartı verilmiş. Fabrikatörler ve Siyasilerin cebi doluyor, gençler işsiz kalıyor. 1 Türk işçi çalışacakken 4 mülteciyi rahatça fabrikalarında çalıştırabiliyorlar ve bu sayede vergiden de muaf kalıyorlar. Türkiye yıllardır CIA için bir dert idi. Fakat organlar değişince CIA, çoğu parti liderlerini kendi atadı. Kılışdar bey gibi. Hatay 100 yıllık anlaşmanın sonunda resmen verilecek ve Doğu'da farklı ırklardan devletler kurulacaktır. Proje olmayan bir siyasi yok! Ümit bey bile...
Tabi ben bunları berberimden dinledim kendisinin sohbeti pek sarmadı.
Berberin hayal gücü bayağı genişmiş hocam

İnsanlarda şu mantık var. Ben alayım sonra ne olursa olsun. Dolar 10TL iken almıştım bak şimdi kaç oldu gibi. Bu mantıktan çıkmadığımız sürece sürekli dolar artacak ve durduramayacağız. Baskı kurmamız gerekiyor. Bilemiyorlarsa işin ehli gelsin ve o yapsın. Biz ne yapabiliriz kardeşim? Gücümüz yetmez demememiz gerekiyor.

Bu arada Nebati'ye güncelleme geldi arkadaşlar.

Enflasyonu yüreğimizle halledeceğiz. Açıklamalarında bulundu. 😅

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gözlerimde ki ışıltının, doları düşüremediğini gördüm. Asıl çözümün yüreğiminde olan sevginin olduğunu anladım.
-Nureddin Nebati.

Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Vatan haini misiniz? Hep dış mihrakların oyunu. Bi de hepiniz Sorus'un döllerisiniz. CeHaPe zihniyeti.
Komik gelmiyor artık... Çünkü durum alır alır gibi değil. 7'ye çıktığında ettiğimiz alayı 16'ya çıkarken ediyoruz. Anca bunu yaparız zaten, icraat 0. Beter olsun ona oy verenler. (Yanlış anlamayın size ofansif tavır almıyorum.)

Komik gelmiyor artık... Çünkü durum alır alır gibi değil. 7'ye çıktığında ettiğimiz alayı 16'ya çıkarken ediyoruz. Anca bunu yaparız zaten, icraat 0. Beter olsun ona oy verenler. (Yanlış anlamayın size ofansif tavır almıyorum.)
Daha da kötü olacak. Bilimden uzak bir iktisadi planla ile yönetilen ekonomiden ancak bu kadar. Size tavsiye dolar ile kazanacağınız bir iş bulun ya da bir şekilde "Daha adaletli, refah içinde yaşayabilceğiniz" bir ülkeye göçün.

Örneğin ben ilkini yaptım. 😉

Berat Albayrak zamanında tüyo vermişti ama o zamanlar anlamamıştık.

Nebati Reis bize belli etmeden tüyo veriyor. Anlayan anladı. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı