1 dolar kaç TL olmalıydı?

En ideal seviye şu an 2 TL. İleride gelen hükümet anladınız. İyi bir ekonomik plan yaparsa faizler %0 civarına düşürebilir. Güven olmadan faiz düşürünce gördük olanları 1 ayda 5 TL yükseldi dolar.

Yeni gelen hükümet başarılı yaparsa her şeyi dolar 50 kuruşa bile düşebilir. Euro bile dolardan güçlü. Türkiye'de bir Avrupa ülkesi iyi ve güçlü ekonomi olursa dolardan daha güçlü bir para birimi olur.

Böyle bir şans var aslında.

-Doğu Akdeniz'den çıkarılan petrol ve doğal gaz. Aynı şekilde Karadeniz'den çıkarılan kaynaklar iyi işlenip yurt dışına satılırsa iyi para getirir.
-Avrupa Birliği rüzgarını alırsak.
-Sanayi ve bilim konusunda teşvik ve yatırım yaparsak.
-Yeni gelen hükümet yurt dışı ve içi güven verirse.
-Liberalizm ile yönetilirsek.
-Eğitim sistemini düzeltirsek. Eğitim ilk olması gereken zaten.

Bakın ciddi söylüyorum 3-4 sene sonra dolar 1 TL aşağısı olur. Bu ülkede zamanında dolar 50 kuruştu karaoğlan zamanında.

En ideal seviye şu an 2 TL. İleride gelen hükümet anladınız. İyi bir ekonomik plan yaparsa faizler %0 civarına düşürebilir. Güven olmadan faiz düşürünce gördük olanları 1 ayda 5 TL yükseldi dolar.

Yeni gelen hükümet başarılı yaparsa her şeyi dolar 50 kuruşa bile düşebilir. Euro bile dolardan güçlü. Türkiye'de bir Avrupa ülkesi iyi ve güçlü ekonomi olursa dolardan daha güçlü bir para birimi olur.

Böyle bir şans var aslında.

-Doğu Akdeniz'den çıkarılan petrol ve doğal gaz. Aynı şekilde Karadeniz'den çıkarılan kaynaklar iyi işlenip yurt dışına satılırsa iyi para getirir.
-Avrupa Birliği rüzgarını alırsak.
-Sanayi ve bilim konusunda teşvik ve yatırım yaparsak.
-Yeni gelen hükümet yurt dışı ve içi güven verirse.
-Liberalizm ile yönetilirsek.
-Eğitim sistemini düzeltirsek. Eğitim ilk olması gereken zaten.

Bakın ciddi söylüyorum 3-4 sene sonra dolar 1 TL aşağısı olur. Bu ülkede zamanında dolar 50 kuruştu karaoğlan zamanında.
Umarım. Ama bu bir hayal gibi gözüküyor. Şu an bence herkes yurtdışına kaçıp yakasını kurtarmaya çalışmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı