1 erkek kedi, 2 dişi kediyle çiftleşir mi?

arasthekumpir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 adet dişi kedim var. İkisi de kardeş ve aynı yaştalar(ikizler). Bir adet de erkek kedimiz var. Sık sık kızgınlık dönemine giriyorlar artık üçü de. Şu an dişilerden bir tanesi kızgınlık döneminde biri de daha yeni çıktı. Şöyle bir düşüncem var; erkek kedim aynı anda ikisi ile de çiftleşirse sorun çıkar mı? Kediler aralarında kavga eder mi? (Dişiler 11, erkek 12 aylık) ve aynı zamanda sağlıklı yavrular için kaç gün aynı ortamda kalmaları gerekcek erkek ile dişinin? 3-4 günde tamamen sağlıklı bir şekilde çiftleşme biter mi? Sorularıma ayrı ayrı cevap verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sokak kedileriyle bazı deneyimlerim oldu. Erkekler her zaman "istekli dişi" arayışındalar. Fakat dişiler her zaman istekli değiller. Erkek kedi, kızgın tabir edilen istekli bir dişi kediyi çok uzaklardan farkedebiliyor. Defalarca çiftleşme girişiminde bulunuyorlar. Aynı zamanda bir başka istekli dişinin etrafta olduğu hiç olmadı ama kuvvetle muhtemeldir ki erkek kedi her iki istekli dişi ile de defalarca çiftleşecektir.

Dişinin istekli olduğu belli olur olmaz zaten etrafta kendi beslediklerimin dışında yeni gördüğüm başka erkek kediler de gelmiş oluyor. En büyük sorun da dişiyi paylaşamayan erkeklerin birbirleriyle feci biçimde dövüşmeleri.

Eve aldığım tek bir dişi kedim var. Kısırlaştırılmış olduğu halde 2-4 ayda bir bu ihtiyacı için dışarı çıkıyor ve çiftleşme dönemi yaklaşık 1 hafta kadar sürüyor.

Sokak kedileriyle bazı deneyimlerim oldu. Erkekler her zaman "istekli dişi" arayışındalar. Fakat dişiler her zaman istekli değiller. Erkek kedi, kızgın tabir edilen istekli bir dişi kediyi çok uzaklardan farkedebiliyor. Defalarca çiftleşme girişiminde bulunuyorlar. Aynı zamanda bir başka istekli dişinin etrafta olduğu hiç olmadı ama kuvvetle muhtemeldir ki erkek kedi her iki istekli dişi ile de defalarca çiftleşecektir.

Dişinin istekli olduğu belli olur olmaz zaten etrafta kendi beslediklerimin dışında yeni gördüğüm başka erkek kediler de gelmiş oluyor. En büyük sorun da dişiyi paylaşamayan erkeklerin birbirleriyle feci biçimde dövüşmeleri.

Eve aldığım tek bir dişi kedim var. Kısırlaştırılmış olduğu halde 2-4 ayda bir bu ihtiyacı için dışarı çıkıyor ve çiftleşme dönemi yaklaşık 1 hafta kadar sürüyor.
Peki dişiler erkek için kavga eder mi? Genelde çok iyi anlaşırlar.Bunun yüzünden kavga ederler mi?
Bir sorum daha var.Bu 3 kediyi büyük bir odaya mı kapatmalı? Yoksa evde dilediğince gezmeliler mi? Evde 6 yaşında ve 13 yaşında erkek kardeşlerim var.Odaya kapatmak daha mantıkı geldi bu durumda ama kendilerini rahat hissetmeliler diye biliyorum.

Peki dişiler erkek için kavga eder mi? Genelde çok iyi anlaşırlar.Bunun yüzünden kavga ederler mi?
Dişi kediler bu özel zamanın dışında da birbirleri ile pek iyi geçinemiyorlar. Hatta köpekleri de izliyorum. Erkekler ve dişiler karşı cinsten çok, kendi hemcinsleri ile dalaşıyorlar. Yani aynı cins hayvanlar arasında bir kıskançlık var sanıyorum. Tabi bunu ev ortamı için genellemek mümkün değil zira orada ikili sempatı/antipati daha ağır basıyor olabilir.

Geri
Yukarı