1 GB 7850 vs 2 GB 7850 Aralarındaki Farklar ?

O yüzdenmi i5 2500K vs i7 2600K yada i5 3570K vs i7 3770K gibi testler yapılıyor . O zaman bütün işlemciler ayni fiyatta olurdu senin dediğin gibi fps farkı olmasaydı. İntel boşuna mı işlemci üretiyor Oğuzhan Ünver ?

O yüzdenmi i5 2500K vs i7 2600K yada i5 3570K vs i7 3770K gibi testler yapılıyor . O zaman bütün işlemciler ayni fiyatta olurdu senin dediğin gibi fps farkı olmasaydı. İntel boşuna mı işlemci üretiyor Oğuzhan Ünver ?

Oyuncu için ekran kartı önemli, 5-6 FPS için işlemciye çok para dökmez. Günümüzde orta sınıf bir işlemci bile iş görüyor. Çoklu çekirdek v.s. programlar önemli olursa AMD FX serisi gayet iyi iş görüyor. Core i5'i sanki INTEL Pentium veya daha düşük bir işlemci gibi anlattınız, yüzümde ufak bir gülümseme oluştu :D Son olarak pahalı ama INTEL daha performanslı ...

Oyuncu için ekran kartı önemli, 5-6 FPS için işlemciye çok para dökmez. Günümüzde orta sınıf bir işlemci bile iş görüyor. Çoklu çekirdek v.s. programlar önemli olursa AMD FX serisi gayet iyi iş görüyor. Core i5'i sanki INTEL Pentium veya daha düşük bir işlemci gibi anlattınız, yüzümde ufak bir gülümseme oluştu :D Son olarak pahalı ama INTEL daha performanslı ...

Hayır i5'i küçümsemedim i5 iyi bir işlemci ama Recep abinin de dediği gibi biraz da geleceğe yatırım amaçlı i7 tercihim oldu :D

Pek bir fark yaratmayacağı 1GB modelini almamızı gerektirmez.

Eğer tüm özellikleri aynı ancak biri 2 GB olsa elbette 2GB olan modeli alırdım. Ki zaten monitörden sonra, ben de ekran kartımı 1920*1080 pikselde, tüm oyunları akıcı oynayabilmek için HD 7870 almayı planlıyorum.

2 GB modelleri varken neden 1 GB modelini alayım ki ? Tabi 2 model arasında performans farkı yoksa.

Pek bir fark yaratmayacağı 1GB modelini almamızı gerektirmez.

Eğer tüm özellikleri aynı ancak biri 2 GB olsa elbette 2GB olan modeli alırdım. Ki zaten monitörden sonra, ben de ekran kartımı 1920*1080 pikselde, tüm oyunları akıcı oynayabilmek için HD 7870 almayı planlıyorum.

2 GB modelleri varken neden 1 GB modelini alayım ki ? Tabi 2 model arasında performans farkı yoksa.

Performans farkı yokmuş. 1GB yeterli model tabi çoklu monitör yapıcaksanız GB artmalı, 2 GB'lık versiyonu alınmalı. Ama ben tek monitör kullandığım için 1 GB yetiyor :D

Çoklu monitör kullanımında yüksek bellek daha avantajlı. Senin kullanacağın çözünürlük için 1 GB olan model gayet yeterli.

Ben çift monitör kulancagım da birtanesi 1080p birtanesi 768p 1GB olur mu 2-GB bayağıdır araştırıyorum ama bulamadım

Performans farkı yokmuş. 1GB yeterli model tabii çoklu monitör yapacaksanız GB artmalı, 2 GB'lık versiyonu alınmalı. Ama ben tek monitör kullandığım için 1 GB yetiyor :D

Ben çift monitör kulancagım da birtanesi 1080p birtanesi 768p 1GB olur mu 2GB bayağıdır araştırıyorum ama bulamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı