1 Gbps internetle Steam 20 MB/s indiriyor

bluetazy

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800x3D CPU
PNY RTX 4070 GPU
Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu
HyperX Fury Renegade 2x16 GB 6000 Mhz Bellek
MSI x670 Gaming Plus MB
WD SN850 1 TB SSD
EVGA GQ 750 PSU
Meslek
Mekatronik Mühendisi
TurkNet 1 Gbps'lik altyapısında bulunuyorum ve tarife olarak da onu kullanıyorum.

12884882564.png

Genel olarak çok uzak veya kötü sunuculardan işlem yapmıyorsam sunucunun çoğu zaman tam hızını kullanabiliyorum. Örneğin Mediafire sunucuları 110 MB/s indirmeme müsaade edemiyor fakat Google sunucularında sorun yaşamıyorum.

Adsız.png

Gelelim asıl soruma, Microsoft Store, Origin gibi platformlarda iyi hızlarda indirme yapabiliyorken Steam'de bu hız çok fazla düşüyor.

Screenshot_1.png

20 MB/s ile indirme yapabiliyorum. Steam ayarlarından indirme önbelleğini temizlemeyi ve sunucu değişikliği seçeneklerini denedim. İzmir sunucusundan bu hızı alıyorum. Ankara ve Almanya gibi diğer pek çok sunucuyu denedim. Sonuç hüsran.

Bu sorunun sebebi Steam midir? Herkeste mi böyle yoksa yalnızca ben mi böyle bir sorun yaşıyorum?

Steam İndirmeler sekmesi.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam steam indirirken aynı anda kuruyor ve kaydediyor bu nedenle indirme hızınız yer yer düşebilir. SSD'niz nedir ?
Anakartınız ile SSD hızlarınız benzer/eşit mi ?

bende de türknet gigafiber var 800 mbs civarı hızlarla indiriyorum 20 mbsyi geçmiyor steamde. sanırım kısıtlama var bence de söylendiği gibi.

merak eden arkadaşlar için söyleyeyim torrent üzerinden canım sıkılınca 4k film indirip izleyip siliyorum çok aşırı saçma bir lüks ama aynı oranda da çok güzel :) yavaş internet kullanmak zorunda kaldığımda acayip sinirleniyorum ama bunu fark ettim :)

TurkNet 1 Gbps'lik altyapısında bulunuyorum ve tarife olarak da onu kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1329822

Genel olarak çok uzak veya kötü sunuculardan işlem yapmıyorsam sunucunun çoğu zaman tam hızını kullanabiliyorum. Örneğin MediaFire sunucuları 110 MB/s indirmeme müsaade edemiyor fakat Google sunucularında sorun yaşamıyorum.

Eki Görüntüle 1329828

Gelelim asıl soruma, Microsoft Store, Origin gibi platformlarda iyi hızlarda indirme yapabiliyorken Steam'de bu hız çok fazla düşüyor.

Eki Görüntüle 1329830

20 MB/s ile indirme yapabiliyorum. Steam ayarlarından indirme önbelleğini temizlemeyi ve sunucu değişikliği seçeneklerini denedim. İzmir sunucusundan bu hızı alıyorum. Ankara ve Almanya gibi diğer pek çok sunucuyu denedim. Sonuç hüsran.

Bu sorunun sebebi Steam midir? Herkeste mi böyle yoksa yalnızca ben mi böyle bir sorun yaşıyorum?

Steam indirmeler sekmesi.

Eki Görüntüle 1329847

Hocam İzmir sunucusu değil de İstanbul sunucusu ya da başka bir sunucu seçip dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı