1 gün boyunca 2 büyük hastane gezip sonuç alamamak

Yozgat'ta yaşayan biri olarak şehir hastanesinde sadece 4 doktor var bir bölümde.Bu 4 doktorun 2'si kadın ve ikisi de hamile.Birisi yıllık izinde diğerine ise günlük 100-200 hastayı muane ediyor.Talep ise 500.Şehir hastanesi yaparak pek bir şey başarılmıyor.
Türkiye'nin büyük hastanelere ihtiyacı yok, herkesin kendi şehrindeki hastanelerde doktor olsa yeterli. MR cihazları da her hastanede yok, ya arkadaşım MR olmayan hastane sağlık ocağıdır başka bir şey değildir. Artık doktora gidiyorsun adam MR olmadan bir şey diyemem diyor. Ortopedik bütün hastalıklarda MR çekimi şart zaten. Aslında bütün bölümlerde şart, dokunun ve kemiğin içini görmek için başka alternatif yok. 1 tane makine getirdiler ona da yan şehirlerden gelenlerle birlikle yığılma oldu, şaka değil 9 ay sonrasına sıra veriyorlar. :) Şehir hastanesi yok üniversite hastanesi, aynı yerli ve milli diye milleti kekledikleri kelime oyunu gibi. Üniversite araştırma hastanesi full asistanlardan oluşuyor. Günde 1000 kişiye 2 kişi bakıyor, tahliller bile çıkmıyor. Ürolojinin önünden geçiyorum, 1 asistan doktor çalışıyor kapıda 1000 kişi bekliyor. Bu millete yazık yemin ederim. Oraya koydukları asistan doktorlarda tek başına kalıyor kafaya kaçmayı koyuyor sistem çok kötü, düzen yok.
Birde diyorlar şehir hastanesi yaptık. Tedavi olmadıktan sonra ben hastaneyi ne yapayım? Yaptıkları devlet hastaneleride aynı. Joker demiş ya "S********z aynı b** sade rengi değişti." diye, bu hastaneleri özetleyen ve cuk oturan kelime.
Çok şey yazarız ama anlamı yok, bu ülkede sözün kıymeti yok. Sağlık bakanı kim diye bakayım dedim adam Konyalıymış. Şaşırdık mı? ben şaşırmadım. :) Menzil tarikatı falan var onlarda fetönün eski yancı versiyonu. Türklük şuurunu kaybeden bu dalkavuk aptal millet kazığa oturmayı seviyor arada biz yanıyoruz mesele o. Ve birde köylere git, millet birbirine parmak atıyor gülüyor öyle adamlar oy veriyor işte özet bu. :) Demokrasi medeni ve akıllı toplumlarda çalışır bizde sadece düşmana çalışır. Neyse özet olarak mesele bu... sinirli ve yorgun olarak içimi döktüm ve sistemdeki sorunu belirttim. Görüyorum ki ülkenin her karışı aynı bataklıkmış. Tek temennimiz düzelmesi artık ne diyelim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı