1 gün süren koronavirüs

troyn666

Hectopat
Cumartesi sabahı kalktığımda tüm vücudumda spordan gelmişim gibi bir ağrı vardı. Ben de tatilin ilk günü olduğu için işte yorulmuşumdur diyerek öğlene kadar uyudum. Aklıma esti ve ateşimi ölçeyim dedim ve ateşim 38.2 idi. Önemsemedim birkaç saat sonra tekrar ölçtüm bu sefer 39.8 çıkınca acilen gidip test oldum ve sonucum pozitif çıktı. Ayakta durmakta zorlayacak kadar fazla baş dönmem vardı. Fakat ben hala korona olduğumu düşünmüyordum. Sonuç gelene kadar oturdum bilgisayara oyun oynadım. Cumartesi 5'de verdiğim test pazar gecesi 2'de çıktı ve pozitifti. Fakat garip olan şu ki sonucum çıkana kadar ben iyileşmiştim bile. Ateşimin yüksek olması dışında hiçbir belirtisi yoktu. Uzanıp uyudum. Ve o günden beri ateşim 36-37 arası dolaşıyor günde sadece birkaç defa baş dönmesi ve arada bir ayak ve karın ağrısı hariç bir şey hissetmiyorum. Bunca insanı öldüren virüsün bu kadar etkisiz olamaz herhalde? Acaba testim yanlış mı yapıldı yoksa vurulduğumuz aşılar bu kadar çok fazla etkili çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ateşim olduğu için test yaptırdım pozitif çıktı, 2 gün sonra hiçbir semptomum kalmadı. 1 hafta sonra test yaptım ve yine pozitif çıktı. Son testten 2 gün sonra yine test yaptım yine pozitif çıktı. Yani semptomsuz olarak 9 gün pozitiftim. HES'te karantinam bittikten sonra 4 gün pozitif geçti. O işler öyle olmuyor yani. Aşılı ve genç yaştaysanız pek bir şey hissetmeden geçiyor genelde.

Ben de ateşim olduğu için test yaptırdım pozitif çıktı, 2 gün sonra hiçbir semptomum kalmadı. 1 hafta sonra test yaptım ve yine pozitif çıktı. Son testten 2 gün sonra yine test yaptım yine pozitif çıktı. Yani semptomsuz olarak 9 gün pozitiftim. HES'te karantinam bittikten sonra 4 gün pozitif geçti. O işler öyle olmuyor yani. Aşılı ve genç yaştaysanız pek bir şey hissetmeden geçiyor genelde.

Zorunlu karantina bittikten sonra teste pozitif çıkarsa uzatmıyorlar mı karantina süresini? Ben fabrikada çalışıyorum pozitif halde fabrikaya mı gideceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zorunlu karantina bittikten sonra teste pozitif çıkarsa uzatmıyorlar mı karantina süresini? Ben fabrikada çalışıyorum pozitif halde fabrikaya mı gideceğim?
Uzatmıyorlar. Ama fabrikaya pozitif olduğunuzu bildirirseniz belki izin verebilirler. Onun dışında HES'iniz yeşil oluyor pozitif olsanız da.

Yeni konular

Geri
Yukarı