1 hafta içinde en fazla ne kadar kilo verilir?

hübeleee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1 hafta içinde en fazla kaç kilo verebilirim?

Diyetim şu şekil:

Sabah 1 yumurta 1 kibrit boyutunda peynir 5 zeytin biraz pekmez ve 2 tam buğday ekmeği.

Sporum.
Sabah 30 mekik akşam 50 mekik

Ve sabah ve akşam olarak kalça ve göğüs küçültme hareketleri 5 dakika boyunca bu sekilde. En fazla kaç kilo veririm? 1 haftada bazen biraz fanta içiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk hafta yağ yakamazsın. İlk hafta vücudun sağda solda dengesiz beslenmenden dolayı sakladığı su keselerini, ödemleri atarsın. Sanırım 4-5 kilo falan ediyor bu.
Sabah 1 yumurta 1 kibrit boyutunda peynir 5 zeytin biraz pekmez ve 2 tam buğday ekmeği.
Böyle bir diyet listesi yok dostum. 1975 yılından kalma anonim profesörlerin hazırladığı trajikomik bir diyet listesi bu. Kendine eziyet etme. Normal kahvaltını yap. Günde 3 öğün ye. Ekmeği azalt ve karnın tıka basa doyana kadar yeme. Mesela 3 tabakta doyuyorsan 1.5 tabak ye. Açlık hissin geçmezse korkma. 5-10 DK sonra geçecektir. Akşam 6'dan sonra yemek yeme.

Ve sabah ve akşam olarak kalça ve göğüs küçültme hareketleri 5 dakika boyunca bu sekilde.
Rahatsız olduğun bölgelere odaklanman lazım. 30-50 mekikte çeksen bel bölgesindeki yağları eritemezsin. Koşu yapman lazım. 10 SN depar at, 30 SN yavaş yürü. 10 SN depar at, 30 SN yavaş yürü. Bunu yaparken mutlaka su iç. Su olmadan vücut kolay kolay yağ yakmaz. Vücut çok çabuk düzenli baskıya alışır. Vücudunu yapacağın spora alıştırma. Sürekli şaşırt. Egoist Fatih demeyeceklerini bilsem 6 ayda yaptığım vücudumun resmini atardım sana. :)

10 SN depar at, 30 SN yavaş yürü. 10 SN depar at, 30 SN yavaş yürü. Bunu yaparken mutlaka su iç. Su olmadan vücut kolay kolay yağ yakmaz. Vücut çok çabuk düzenli baskıya alışır. Vücudunu yapacağın spora alıştırma. Sürekli şaşırt.

O dediğin koşuları yapsam bir de 30 mekik çeksem, bir de farklı hareketleri yapsam ve yaparken su içsem eritir miyim yağları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aylık belli bir kilodan fazlasını verirseniz sadece yağ değil kas ve kemik kütlesinden de kaybedersiniz ki bu da istenilen bir durum ve sağlıklı diyet değildir. Ağır işlerde çalışmıyorsanız ve spordan tam öncesi hariç şeker tüketimi hemen hemen sıfıra inmeli. Yemekleriniz sadece çok yağlı olmasın, onun haricinde az yemek sizin bileceğiniz iş, sonuç iyi olabilir. Naturel sızma zeytinyağı ve tereyağı haricinde margarin ve ayçiçek yağına bulaşmayın. Göbek için koşu iyi olur ve başka bir biçimde bacakları çalıştırmak da iyidir.
Glikoz vücuda alındığında kaslarınız harıl harıl çalışmıyorsa kanda iki tur atar, yakacak yer yoksa doğru karaciğere gider ve orada şekerin insan vücudundaki depo şekli olan yağa dönüşür.
Yağlı bölgelerin erimesi için biraz darbe veya sıkıştırma gerekebilir. Dayanabileceğiniz ölçüde aşırıya kaçmadan karın kaslarını sıkıp yumruklatabilirsiniz yada spor yaparken sıkı bir korse kullanırsanız karın kasları gerildikçe yağ sıkışır. Hiçbir insanın kemer taktığı bölgede kolay kolay yağ olmaz, bölgedeki kasları kasıp dokunduğunuzda sertliği gayet net görürsünüz. Ayrıca spordan hamlayınca vazgeçmeyin. Standart body building yerine kuvvet antrenmanı tavsiye ederim. Şınav, mekik, barfiks ve dipsden oluşan spor şekli yani. Barfiksi çekemiyorsanız 3 set halinde saniyeli asılıp bekleyerek başlayın. Şınav için dizler yerde başlayabilirsiniz. Dips için ayaklarınızdan destek alabilirsiniz.
Hepsini tastamam yapacak vaziyete 2-3 ayda gelinebilir duruma göre. Benim kilo problemim yok ama uzun süre yapmayıp kuvvet antrenmanını 1 dolu 1 boş yapmaya başlayınca yatakta bir hafta dönemiyorum. Hafif başlayabilirsiniz. İrtibata geçmeniz halinde program ve tavsiye beleş. :)

Aylık belli bir kilodan fazlasını verirseniz sadece yağ değil kas ve kemik kütlesinden de kaybedersiniz ki bu da istenilen bir durum ve sağlıklı diyet değildir. Ağır işlerde çalışmıyorsanız ve spordan tam öncesi hariç şeker tüketimi hemen hemen sıfıra inmeli. Yemekleriniz sadece çok yağlı olmasın, onun haricinde az yemek sizin bileceğiniz iş, sonuç iyi olabilir. Naturel sızma zeytinyağı ve tereyağı haricinde margarin ve ayçiçek yağına bulaşmayın. Göbek için koşu iyi olur ve başka bir biçimde bacakları çalıştırmak da iyidir.
Glikoz vücuda alındığında kaslarınız harıl harıl çalışmıyorsa kanda iki tur atar, yakacak yer yoksa doğru karaciğere gider ve orada şekerin insan vücudundaki depo şekli olan yağa dönüşür.
Yağlı bölgelerin erimesi için biraz darbe veya sıkıştırma gerekebilir. Dayanabileceğiniz ölçüde aşırıya kaçmadan karın kaslarını sıkıp yumruklatabilirsiniz yada spor yaparken sıkı bir korse kullanırsanız karın kasları gerildikçe yağ sıkışır. Hiçbir insanın kemer taktığı bölgede kolay kolay yağ olmaz, bölgedeki kasları kasıp dokunduğunuzda sertliği gayet net görürsünüz. Ayrıca spordan hamlayınca vazgeçmeyin. Standart body building yerine kuvvet antrenmanı tavsiye ederim. Şınav, mekik, barfiks ve dipsden oluşan spor şekli yani. Barfiksi çekemiyorsanız 3 set halinde saniyeli asılıp bekleyerek başlayın. Şınav için dizler yerde başlayabilirsiniz. Dips için ayaklarınızdan destek alabilirsiniz.
Hepsini tastamam yapacak vaziyete 2-3 ayda gelinebilir duruma göre. Benim kilo problemim yok ama uzun süre yapmayıp kuvvet antrenmanını 1 dolu 1 boş yapmaya başlayınca yatakta bir hafta dönemiyorum. Hafif başlayabilirsiniz. İrtibata geçmeniz halinde program ve tavsiye beleş. :)
Bu kadar yazmışsın teşekkür ederim ama ben bıraktım :) kilo vermicem

Bak güzel kardeşim, ben 1 haftada 5 kiloda verdim zamanında spor yaptığım ve müsabakada alt sıkletlere düşmek için. Ama şuan yeme içmenden bu kadar kısman kendine çok zararlı. Ekmeğini kes tatlı yiyecekleri azalt ve aktif ol. Sürekli hareket et. Bunu 1 hafta değilde, 2 ay gibi bir zaman dilimine yay. Daha sağlıklı ve kalıcı olacaktır. ;)

Bir hafta içinde bir kilo sağlıklı kilo verme şeklidir. Fazla kilo vermen vücuduna zarar verebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı