1 Mart tarihinde yapılacak olan sınavlar iptal edildi

1 Mart tarihinde liseliler için yapılacak olan sınavlar iptal edildi. Gelen açıklamaya göre 1 Mart'taki sınavlar yine 1 Mart'taki toplantıya göre illerdeki durumlara göre ya iptal ya da erteleme alacak. Açıkçası benim için bir getirisi olmasa da liseli kardeşlerimiz için en doğru kararın alındığını düşünüyorum. Milyonlarca öğrencimizin aynı anda sınava girmesiyle olacak krizi düşünemiyorum çünkü.

1614419464600.png

Kardeşimin okulundan gelen SMS
1614419506506.png

Hayır ülke geneli için. Tüm illerdeki valilerden peş peşe açıklama geliyor. Yakında size de haber gelir. Çünkü gelen haberde tüm illerde iptal olduğu yazıyordu.

İstanbul valiliğindeki twitde kafam karıştı ben bir ertelenme yazısı göremedim bilgilendirseniz sevinirim.

Maalesef hocam. Çalışmayan 3-5 tane adam için sınavları da iptal ettiler. Milyonlarca öğrenci arasındaki fark nasıl ortaya çıkacak inanın bilmiyorum.
Hocam burada olay çalışmayan 3 5 adam değil ki. Burada olay aynı anda milyonlarca öğrencinin salgın bu seviyedeyken okula gitmesi. Her şey sınav değil. Sınavdan eğitimden daha önemli şeyler var. Mesela sağlık bunlardan biri. Küçücük öğrenciler salgından dolayı ölmesinde aralarında ki farkı sonra tartışırlar.

İstanbul valiliğindeki twitde kafam karıştı ben bir ertelenme yazısı göremedim bilgilendirseniz sevinirim.
Hocam hemen gelmeyebilir. Gelen açıklamalar ülke genelinde iptal olduğunu yönünde biraz bekleyin mutlaka bir açıklama gelir.

Bunlar ne yapmaya çalışıyor? Yarım yamalak işler.
Ne yapmaya çalıştıklarını kimse bilmiyor hocam. Arada bir belirsizlik yarattılar ve bence onlarda şuan ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Maalesef hocam. Çalışmayan 3-5 tane adam için sınavları da iptal ettiler. Milyonlarca öğrenci arasındaki fark nasıl ortaya çıkacak inanın bilmiyorum.
Fark zaten universite sinavinda cikacak. Cikmasa bile, calisma aliskanligi var. Kendimize kattigimiz degerler var. Konulari ezberleyip gecistirmezsek aslinda cok sey ogreniyoruz.

Asil konu, ben haplari ne yapacagim?

Fark zaten universite sinavinda cikacak. Cikmasa bile, calisma aliskanligi var. Kendimize kattigimiz degerler var. Konulari ezberleyip gecistirmezsek aslinda cok sey ogreniyoruz.

Asil konu, ben haplari ne yapacagim?
Aynen hocam, öyle diyelim. Haplar da dursun bir kenarda, elbet bir gün işinize yarar.😉

Yeni konular

Geri
Yukarı