1 milyon Windows bilgisayar zombi bilgisayar oldu

Google'ın dediğine(iddia) göre; 1 milyon botnet Windows işletim sistemli cihazlara sızmış. Teknoloji devi Google, botneti dava ediyor. Google'ın sunduğu şikayet oldukça dikkat çekici.

Kendi yorumum: Bu botnetler(zombi bilgisayarlar), bizim 3. taraftan indirdiğimiz ücretsiz indirme siteleri(Crack/Warez vb.) yüzünden bulaşıyor. Ondan sonra bizim bilgisayarlarımız onların elinde oluyor. Ne yaparlarsa artık...

Bu kişiler hiç kendini belli etmiyorlar mı? Akla sır erdiremiyorum. Yakalanan yok mu? Cracker veya hacker. Anlam veremedim.

Kaynak: Google açıkladı: 1 milyon Windows cihaza botnet sızdı

İşte bu yüzden korsan kullanılmamalıdır :) Şimdi bilindik yerden indirmek falan diyecekler olabilir fakat onda bile ihtimal var tabii ki. Her zaman orijinal kullanılması tarafıyım, alamıyorsan kullanma veya varsa deneme sürümünü kullan.

Çoğunluğa göre az. Milyarlarca kullanıcı içerisinde 1 milyon az kalıyor. Fakat 1 milyon ülkemizdeki bazı ilçelerin nüfusu bu kadar.

İşte bu yüzden korsan kullanılmamalıdır :) Şimdi bilindik yerden indirmek falan diyecekler olabilir fakat onda bile ihtimal var tabii ki. Her zaman orijinal kullanılması tarafıyım, alamıyorsan kullanma veya varsa deneme sürümünü kullan.

Evet diyeceğim. Bilindik Torrent sitelerinde "olabilir" ihtimali bile yok. Evet bazı kullanıcılar virüs upload edebiliyor, ama bu sitelerde uploader'ların da kim olduğu belli. Bilindik crack ekipleri ve uploaderlar var. Ayrıca download edip yorum yapan kullanıcılar var. 20 senedir Torrent kullanıyorum. Emule, Soulseek gibi download programlarınıda en başından beridir kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı